У КНР відреагували на прохання китайських полонених забрати їх на батьківщину

Фото: СБУ
Китайський уряд заперечує свою причетність до участі громадян КНР у війні росії проти України та обіцяє після перевірки всіх обставин оцінити дії полонених в Донецькій області китайців згідно з національним законодавством.
Таку відповідь дав речник МЗС КНР Лінь Цзян на запит "Укрінформу" в КНР щодо коментаря про звернення полонених китайців до керівництва своєї країни з проханням забрати їх на батьківщину.
"Позиція китайського уряду дуже чітка. Ми видали численні попередження і попросили громадян Китаю триматися якомога далі від зон збройних конфліктів, уникати участі у збройних конфліктах у будь-якій формі та уникати участі у військових операціях будь-якої сторони.
Поведінку окремих громадян КНР за кордоном китайська сторона розглядатиме відповідно до чинного законодавства і вживатиме необхідних консульських та інших дій", наголосив китайський дипломат.
Зі слів Ліня, урядові відомства Китаю все ще перевіряють інформацію про полонених на війні в Україні китайців та уточнюють всі пов'язані з цією ситуацією обставини.
Речник додав, що позиція Китаю стосовно "української кризи" (так у КНР називають агресивну війну рф проти України – ред.) є послідовною та чіткою і полягає в "сприянні мирним переговорам для припинення конфлікту".
"Ми просимо всі відповідні сторони правильно розуміти об'єктивну і справедливу позицію Китаю та утримуватися від політичних маніпуляцій і використання цієї ситуації (із полоненими в Україні громадянами КНР – ред.) для власного піару чи реклами", наголосив Лінь.
Що відомо про військовополонених з Китаю
Нагадаємо, що 9 квітня президент Володимир Зеленський на зустрічі із журналістами заявив, що відомо про 155 громадян Китаю, які воюють на боці росії. Відомі їхні паспортні дані та місця служби. Він також зазначив, що українським відповідним службам зрозуміла схема, як вони їх вербують.
Нагадаємо, що під час бою в Донецькій області українські захисники взяли в полон двох китайських військових, які воювали у складі російської армії. Україна має їхні документи, банківські картки та особисті дані.
Міністерство закордонних справ уже викликало тимчасового повіреного у справах Китаю в Україні, щоб отримати пояснення. Сибіга наголосив, що китайці, які воюють у складі російської армії, ставлять під сумнів проголошену позицію КНР щодо миру та підривають авторитет Пекіна як постійного члена Ради Безпеки ООН.
Своєю чергою Китай розпочав перевірку інформації про можливу участь двох своїх громадян у війні проти України на боці російської армії в Донецькій області.

AP оприлюднило відео, як окупанти стратили чотирьох військовополонених на Запоріжжі: в Україні відреагували

У Курській області українські бійці взяли у полон групу окупантів

Справа "Азова": росія засудила українських військовополонених до 13-23 років колонії

Нацгвардійці під час спецоперації взяли в полон п'ятьох окупантів на передовій
