В Україні з початку повномасштабного російського вторгнення загинули 234 зброярі

Фото: Фейсбук / Герман Сметанін
В Україні з лютого 2022 року загинули 234 працівники оборонно-промислового комплексу.
Про це у Фейсбуці повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін, передає Рубрика.
"З початку повномасштабного вторгнення, загинули 234 працівники оборонно-промислового комплексу. 41 людина зникла безвісти. 120 зброярів загинули, захищаючи країну на полі бою. Ми не забудемо цю величезну жертву", наголосив очільник відомства.
Сметанін зауважив, що російські окупанти, відчуваючи зміцнення українського ОПК, завдають ударів по підприємствах, забираючи найцінніше – життя.

Фото: Фейсбук / Герман Сметанін
У пам'ять про зброярів, які загинули під час виконання службових обов'язків та на фронті, в Києві, у сквері імені Петра Болбочана, сьогодні відкрито меморіальний знак. Через рік тут буде відкрито пам'ятник українським зброярам.
"Ми пам'ятаємо кожного з них. І працюємо щодня, щоб ця несправедлива втрата не була марною", додав міністр.
Нагадаємо, що 13 квітня 2023 року в Україні запроваджено День працівника оборонно-промислового комплексу.
Саме цього дня 2022 року дві українські ракети "Нептун" вразили флагман Чорноморського флоту Росії з найпотужнішим озброєнням. Для цього було використано дві ракети комплексу.
Як писала Рубрика раніше, перше бойове застосування українського берегового мобільного комплексу з протикорабельними ракетами "Нептун" було ще в перші дні війни. Тоді українським ракетам не вдалося уразили цілі, проте вони врятували Миколаїв від російського десанту.
Що відомо про вітчизняне виробництво зброї
Окрім вже відомих розробок, таких як крилата ракета "Паляниця", про яку стало відомо на День Незалежності, та ракета-дрон "Пекло", офіційно представлена 6 грудня, цього року з'явилися новини про ще одну високотехнологічну розробку – ракету "Рута". Її успішно випробували, вона може розвивати швидкість до 500-800 км/год.
Також протягом 2024 року Міністерство стратегічної промисловості збільшило виробництво крилатих ракет у 8 разів, в порівнянні із 2023 роком. Україна щомісяця застосовує власні балістичні та крилаті ракети.
Окрім того, на базі одного з державних підприємств Міністерство оборони України запустило ліцензоване виробництво FPV-дронів.
Загалом з початку російського вторгнення Україна значно збільшила виробництво дронів та авіаційних комплексів. Мова не лише про коптери та ударні безпілотники, а й про морські дрони. Як повідомив Володимир Зеленський, Україна кожного року здатна виробляти загалом 4 мільйони дронів. На сьогодні вже понад 1,5 мільйона БпЛА законтрактовано.
Варто додати, що в Україні запрацювала "Бібліотека комплектуючих" – цифрова база виробників українських компонентів для компаній оборонного сектору.

Відтепер Україна може самостійно виробляти системи ЗРК типу FrankenSAM

830 мільйонів євро виділить Норвегія на підготовку української бригади

Україна вже цього тижня отримає від Естонії 10 тисяч артилерійських снарядів

Укроборонпром та польські зброярі планують збільшити партнерства у сфері ОПК
