Буданов: понад 40% озброєння Сил оборони є продукцією українського виробництва

Фото: Рубрика / Микола Тимченко
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов повідомив, що понад 40% озброєння Збройних сил України є на сьогодні продукцією вітчизняного виробництва.
Про це він написав у Фейсбуці з нагоди професійного свята українських зброярів, цитує Рубрика.
"Сьогодні, 13 квітня, ми вшановуємо людей, чия невтомна робота відчутна на кожному кілометрі фронту.
Українські зброярі – ковалі перемоги, фахівці, які точним інженерним розрахунком створюють силу, що диктує правила гри на полі бою", – зазначив керівник ГУР.
Розробки саме українських майстрів, за його словами, дозволяють воєнній розвідці діяти точно, рішуче й на випередження.
Сучасна українська зброя, зауважив Буданов, є "синтезом винахідливості, бойового досвіду та неймовірної адаптивності".
Вітчизняні системи не просто не поступаються іноземним, а створюються під реальні потреби війни, змінюючись разом із її перебігом.
Дрони Magura V5, констатував очільник ГУР, уже стали символом нової епохи морських операцій. Вони дали змогу завдавати потужних ударів по ворожому флоту там, де раніше це вважалося неможливим – навіть у портах та на рейдах.
Ударні безпілотники "Лютий" і "Бобер" упевнено діють у російському тилу, артилерійські системи "Богдана" забезпечують маневреність та вогневу потужність у найгарячіших точках фронту.
Дрони "Сич" і "Рубака" дають можливість бачити й уражати ворога на глибину десятків кілометрів.
"Сьогодні понад 40% озброєння Сил оборони – це продукція українського виробництва. Це – показник того, що Україна спроможна бути цінним оборонним партнером демократичного світу. У час, коли кордони Європи знову стали лініями фронту, саме українська зброя стала щитом для безпеки всієї європейської спільноти.
Завдяки роботі зброярів, мужності розвідників і незламності всього українського народу, ми крок за кроком куємо Перемогу", – наголосив Буданов.
Як повідомлялось, 13 квітня 2023 року в Україні запроваджено День працівника оборонно-промислового комплексу. Саме цього дня 2022 року українська протикорабельна ракета "Нептун" потопила флагман російського ворожого флоту "Москва". Це було перше бойове застосування вітчизняної ракети.
Нагадаємо, про перший в історії випадок, коли безекіпажний катер Сил оборони та безпеки України успішно застосував ракети Р-73 розповіли в ГУР. 31 грудня це зробили військові спецпідрозділу ГУР Group 13 під час бою у Чорному морі в районі мису Тарханкут тимчасово окупованого Криму 31 грудня, запустивши морського дрона Magura V5, оснащеного ракетним озброєнням.
За даними розвідки, внаслідок застосування ракет Р-73 "SeeDragon" знищено російський гелікоптер Мі-8.
Згодом повідомили, що армія російської федерації втратила над Чорним морем два багатоцільових гелікоптери Мі-8, а не один як вважалося раніше.
Нагадаємо, що одна з нових модифікацій безекіпажної морської платформи Magura вже має на борту ракети Р-73. Це ракети радянського виробництва класу "повітря-повітря" з інфрачервоною системою самонаведення.