ЗМІ: близько шести країн з "коаліції охочих" готові відправити миротворців в Україну

Наразі шість країн з "коаліції охочих", яка обʼєднала близько 30 держав, готові у межах потенційної миротворчої місії розгорнути свої війська в Україні.
Про це пише видання AFP, передає Рубрика.
1о квітня європейські міністри оборони збиралися для нових переговорів "коаліції охочих" на чолі з Францією та Великою Британією щодо забезпечення припинення вогню в Україні.
"Наше планування є реальним і суттєвим. Наші плани добре розроблені", — зазначив британський міністр оборони Джон Гілі на зустрічі в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
Лондон стверджував, що на повторних раундах переговорів досягнули прогресу. Інші міністри, однак, заявили, що досі існує невизначеність щодо цілей будь-якого можливого розгортання військ і чи буде воно підтримуватися військовою потужністю Сполучених Штатів.
Європейські чиновники кажуть, що наразі приблизно шість країн, включно з Великою Британією, Францією та країнами Балтії, заявили, що можуть надати війська.
А от шведський міністр Пол Йонсон сказав, що у Стокгольма є "низка питань, які ми повинні прояснити", перш ніж брати будь-які зобов'язання.
"Корисно, якщо є ясність того, що передбачатиме ця місія, і що ми робимо — чи будемо ми підтримувати мир, стримувати чи заспокоювати", — сказав він.
У Нідерландах теж хочуть деталей. Зокрема, міністра оборони Рубена Брекельманса цікавить, що робити у разі різних сценаріїв, наприклад, якщо буде ескалація з боку рф.
Головною проблемою для європейських союзників, які намагаються створити будь-який план, є те, що вони переважно не знають про зусилля США з росією щодо припинення бойових дій.
Зустріч країн з "коаліції охочих" 10 квітня
Україна, Франція та Велика Британія 4 квітня організували зустріч, щоб обговорити майбутній "вигляд української армії" та потенційну миротворчу місію в Україні.
Міністр оборони Британії Джон Гілі на початку засідання "коаліції охочих" у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі заявив, що "коаліція охочих"має чотири основних цілі, які будуть стояти перед майбутніми силами гарантування безпеки України: безпечне небо, безпечне море, мир на землі та сильна українська армія.

Довгострокова підтримка у розвитку ЗСУ: підсумки зустрічі представників Франції, Великої Британії та України
Що відомо про миротворчі війська для України
2 березня прем'єр Британії Кір Стармер підтвердив плани "коаліції охочих" для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди щодо України й Лондон відіграватиме в ній ключову роль
Нещодавно видання The Times писало, що Британія готова розгорнути в Україні 10 тисяч військових. Причому вони можуть бути розміщені на довгі роки.
Своєю чергою раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що оскільки Україні необхідні гарантії безпеки до того часу, поки не буде запрошення на вступ до НАТО, можна розглянути пропозицію глави Франції щодо присутності військ інших держав на українській території.
Український лідер також заявив, що для підтримання миру між Україною та російською федерацією знадобиться 100 тисяч миротворців: українські військові вже підготували для союзників мапу.
Ідея миротворчої місії, підтримана Великою Британією, залишається предметом запеклих дискусій, адже росія категорично відкидає такі пропозиції.
Президент Франції Емманюель Макрон пояснив, що європейські військові в межах потенційної миротворчої місії в Україні не перебуватимуть на лінії фронту та не воюватимуть із росією.