Це нереалістично: Стефанчук прокоментував можливість виборів через "Дію"

Фото: Верховна Рада
Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук вважає, що організувати виборчий процес через застосунок «Дія» буде нереалістично.
Про це він сказав в інтерв'ю «Укрінформу», цитує Рубрика.
"Я думаю, що це (голосування у "Дії" – ред.) нереалістично, що, на превеликий жаль, те, що сьогодні відбувається в технологічному просторі, діпфейки, коли вже навіть навчилися через діпфейки обходити деякі найсучасніші способи захисту, – це, я думаю, зараз нереалістично".
За його словами, голосування через "Дію" було б можливим, якби було "на 300% гарантовано, що технологічно це буде достовірно, і це сприйме суспільство".
"Якщо цього не буде, це просто поле для маніпуляцій, звинувачень одне одного в тому, що хтось намагається це просунути, тому, мені здається, треба бути відвертим, що це питання не юридичне, це питання технологічне", – зазначив він.
Варто зазначити, що голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко заявив, що для підготовки повоєнних парламентських виборів потрібно більше часу, ніж зараз передбачає законодавство.
Вибори президента під час війни
Президент Володимир Зеленський пояснював, що «відкритий» до виборів, але нагадував: під час війни вони неможливі.
Нагадаємо, що російський лідер володимир путін запропонував запровадити тимчасове управління в Україні під егідою ООН, щоб за цей час провести президентські вибори, а вже потім укладати мирну угоду.
А американський президент Дональд Трамп заявив, що був дуже розгніваний, коли очільник кремля володимир путін розкритикував президента України Володимира Зеленського, та зазначив, що такі коментарі не рухають справу у "правильному напрямку".
Нагадаємо, напередодні Трамп стверджував, що глава української держави Володимир Зеленський має лише 4% рейтингу підтримки, і тому він наполягає на виборах. За словами Трампа, позиція щодо виборів «не російська», а «походить від нього та від багатьох інших країн».
У відповідь Зеленський послався на останні дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), згідно з якими, станом на першу половину лютого 2025 року, йому довіряють 57% українців.