fbpx
Сьогодні
12:20 11 Кві 2025

Німеччина оголосила новий пакет допомоги Україні: системи ППО Iris-T та ракети для Patriot

English version here

Фото: З відкритих джерел

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив, що Берлін днями передав Україні 30 ракет для Patriot і готує подальші системи ППО, бронетехніку, дрони та іншу необхідну техніку.

Про це Борис Пісторіус розповів перед початком засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"), інформує Рубрика.

Як цитує n-tv, пакет також включає:

  • 15 танків Leopard 1,
  • розвідувальні безпілотники,
  • додаткові 100 тисяч артилерійських боєприпасів.

Пісторіус також оголосив про перспективу постачання додаткових систем Iris-T упродовж найближчих років, а також постачання 1100 додаткових радарів наземного спостереження.

За його словами, йдеться про:

  • 4 додаткові системи IRIS-T плюс 300 керованих ракет;
  • про 120 ПЗРК (переносних систем ППО),
  • 300 розвідувальних безпілотників.

Готуються 25 бойових машин піхоти Marder, 14 артилерійських систем  ще 100 тисяч артилерійських боєприпасів тощо.

Пісторіус поінформував, що останніми днями було знайдено можливість передати із власних запасів Бундесверу 30 додаткових керованих ракет для систем Patriot, "які вже доставлені в Україну".

"Тому, що ми хочемо зробити свій внесок у те, щоб Кривий Ріг не повторився", – підкреслив він.

Він також сказав, що лідери обговорять прохання України виробляти ракети за ліцензією на місцевому рівні.

На питання про плани залучення європейських військ до миротворчої місії в Україні Пісторіус зазначив, що "краще б не обговорював подібні питання" публічно.

Він нагадав, що на підтримку України Німеччина виділяє цього року близько 7 мільярдів євро, з яких 3 млрд схвалено Бундестагом нещодавно, так само як ще 8 млрд – до 2029 року.

"Тобто, на даний момент загалом більше 11 мільярдів євро додатково. Це досить значна сума. Сьогодні я також можу точніше розповісти, для чого це потрібно. Перш за все, це дедалі важливіша сфера протиповітряної оборони", – сказав Пісторіус.

Як повідомлялося, у Брюсселі 11 квітня проходить 27 засідання формату "Рамштайн", на якому головують міністри оборони Великої Британії та ФРН.

Президент Володимир Зеленський раніше повідомляв, що обговорив з міністром оборони Рустемом Умєровим підготовку до "Рамштайну", який запланований на 11 квітня. За його словами, пріоритет номер один – це протиповітряна та протиракетна оборона України.

Нагадаємо, уряд Німеччини погодився виділити Україні цього року додатково 3 млрд євро на військову допомогу. Умовою було скасування "боргового гальма" для витрат на оборону.

Як повідомлялось, 17 березня уряд Німеччини оновив список військової допомоги Україні. До нього увійшли три установки Gepard, ракети для IRIS-T та боєприпаси.

А 21 березня Верхня палата парламенту Німеччини схвалила масштабний фінансовий пакет, який передбачає скасування "боргового гальма" для витрат на оборону, а також виділення 500 млрд євро для спеціального інфраструктурного фонду.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: