fbpx
Сьогодні
18:50 10 Кві 2025

Засідання "Коаліції охочих": Гілі озвучив чотири цілі для сил, що будуть гарантувати безпеку Україні

"Коаліція охочих"має чотири основних цілі, які будуть стояти перед майбутніми силами гарантування безпеки України: безпечне небо, безпечне море, мир на землі та сильна українська армія.

Про це заявив міністр оборони Британії Джон Гілі на початку засідання "коаліції охочих" у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 10 квітня, передає "Європейська правда".

Як відомо, коаліція складається з трьох десятків держав на чолі з Великою Британією та Францією.

Під час виступу Гілі наголосив, що "коаліції охочих" прагне встановлення тривалого миру в Україні, зокрема, досягаючи чотирьох цілей:

  • безпека в небі, на морі та на землі,
  • посилення Збройних сил України.

"Наші плани добре опрацьовані, і ми маємо чіткі цілі для України. По-перше, забезпечити безпечне небо. По-друге, забезпечити безпечне море. По-третє, підтримати мир на землі. І по-четверте, підтримати українські збройні сили, щоб вони стали найсильнішим стримуючим фактором", наголосив Гілі.

Досягненню цих цілей будуть сприяти "сили гарантування безпеки" (reassurance force) – майбутня військова місія "коаліції охочих", формат якої ще не узгоджений.

"Наші сили гарантування безпеки для України стануть рішучим і надійним елементом системи безпеки, який забезпечить, що будь-який встановлений в результаті перемовин мир дійсно принесе те, що пообіцяв президент Трамп – тривалий мир для України", підкреслив британський міністр оборони.

Очільник британського оборонного відомства наголосив, що на засіданні 10 квітня представники 30 держав-учасниць "коаліції охочих" обговорять, зокрема, "військове планування". Планують сфокусуватися "на оперативному плануванні коаліції й тому, як нам забезпечити повну готовність до моменту досягнення мирної угоди".

"30 країн пов'язані простою вірою в те, що мир можливий, і ми повинні бути готові до того, що він настане. Ось чому робота цієї коаліції є життєво важливою. Ми активізуємось. Ми налаштовані серйозно. Ми посилаємо сигнал президенту путіну, міністру Умєрову та українському народові. Ми стоїмо з вами в боротьбі й ми будемо стояти з вами в мирі", резюмував Гілі.

Нагадаємо, що у скликаній Британією та Францією першій зустрічі "Коаліції охочих" на рівні міністрів оборони 10 квітня у Брюсселі беруть участь міністри оборони з 30 країн.

Що відомо про "Коаліцію охочих"

Нагадаємо, в столиці Британії Лондоні 2 березня проходила зустріч міжнародних лідерів. У ньому взяли участь лідери понад 10 держав, а також керівництво ЄС і НАТО. Стармер на пресконференції після саміту повідомив, що "низка країн" виявили бажання бути частиною плану із забезпечення миру в Україні. Прем'єр-міністр назвав це "коаліцією охочих".

Президент Франції Еммануель Макрон та Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер вели переговори із 37 країнами про створення "коаліції охочих" в Україні, якщо буде досягнуто мирного врегулювання.

27 березня відбулася зустріч лідерів держав, на якій обговорювали підтримку України у стримуванні російської агресії та досягненні справедливого й тривалого миру

Президент Франції Еммануель Макрон на полях саміту заявив, що міністри закордонних справ країн-партнерів України мають три тижні для того, щоб розробити плани контролю за припиненням вогню.

Водночас президент Зеленський, який теж був учасником цього саміту, запросив партнерів в Україну для підготовки плану щодо військового контингенту.

5 квітня під час свого візиту до Києва начальники штабів збройних сил Франції та Британії обговорили з українською стороною потреби та завдання української армії з метою надання їй довгострокової підтримки у відновленні та розвитку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: