Справа про отримання хабаря: ВАКС продовжив Насірову дію процесуальних обов’язків до 10 червня

Фото: Суспільне Новини/Станіслав Свирид
Вищий антикорупційний суд продовжив дію процесуальних обов'язків екскерівнику Державної фіскальної служби Роману Насірову у справі про отримання хабаря до 10 червня. Клопотання прокурора у цій справі задовольнили.
Про це повідомлялося під час засідання суду, інформує Рубрика.
"Клопотаття про продовження дії процесуальних обов'язків задовольнити. Продовжити на два місяці строк дії обов'язків, покладених на Романа Михайловича Насірова до 10 червня 2024 року", – оголосив головуючий колегії суддів Маркіян Галабала.
Роман Насіров був присутній на засіданні суду разом зі своїми адвокатами.
Відповідно до рішення суду Насіров зобов'язаний:
- прибувати за викликом до суду, в разі неможливості повідомляти про це заздалегідь,
- не виїжджати за межі Київської області без дозволу суду,
- повідомляти про зміну свого місця проживання,
- має утримуватися від спілкування з фігурантами справи,
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади усі паспорти для виїзду за кордон,
- носити електронний засіб контролю.
Крім того, військова служба правопорядку у ЗСУ проводить службове розслідування за фактом призову на військову службу екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова.

За викриття рекордного хабаря НАБУ і САП Євген Шевченко отримав 13,3 млн грн винагороди
Що передувало?
Як повідомлялося, 9 квітня обвинувачений екскерівник ДФС Роман Насіров не прибув на засідання у ВАКС в іншій справі – про отримання хабаря за незаконне відшкодування ПДВ у 2015-2016 роках у розмірі 3,2 млрд грн.
Захист зазначив, що Насіров був призваний до лав ЗСУ під час мобілізації, тому не може прибути до суду. Також на цій підставі захист подав клопотання про зупинення провадження.
Прокурорка заперечила проти зупинення провадження, оскільки спочатку треба здійснити виклик Насірова до суду, до того ж він може брати участь у засіданнях дистанційно.
Суд відклав розгляд цього питання для збору інформації. Наступне заплановане засідання на 11 квітня.
Справа Насірова перебуває на стадії судових дебатів і наближається до вироку. Під час дебатів виступила прокурорка і вже почав свій виступ інший обвинувачений Новіков. Надалі в дебатах мав виступити сам Насіров та захисники, після чого мало бути останнє слово обвинувачених, а тоді суд мав піти в нарадчу кімнату для ухвалення вироку.
У травні минулого року парламент дозволив звільняти засуджених від відбування покарання в обмін на проходження контрактної військової служби, однак позбавив такого права топкорупціонерів.
Після розголосу інформації про мобілізацію Насірова «за крок до вироку» Військова служба правопорядку у ЗСУ заявила, що проводить службове розслідування за фактом його призову на військову службу.
Попередньо з'ясовано, що командир визнав наказ протиправним та скасував його. Матеріали розслідування за ознаками можливого перевищення повноважень будуть передані до правоохоронних органів для належної правової оцінки відповідно до чинного законодавства України.
Що відомо про справу Насірова
Як повідомлялося раніше, колишнього голову Державної фіскальної служби Романа Насірова затримали у 2017 році. За версією слідства, Роман Насіров отримав понад 722 мільйони гривень хабаря, за що мав забезпечити відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у понад 3,2 млрд гривень.
Слідство не називає імен, однак, за даними ЗМІ, ідеться про олігарха Олега Бахматюка, який є власником UkrLandFarming.
Крім того, у листопаді 2017 року Насірову вручили ще один обвинувальний акт. За версією слідства, Насіров дав дозвіл на почергові виплати податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на два мільярди гривень, вважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
У травні 2024 року за Насірова внесли заставу сумою 55 000 592 гривні, і він вийшов із-під варти, де перебував з 31 жовтня 2022 року.