fbpx
Сьогодні
Відео 15:57 09 Кві 2025

Відомий британський скрипаль Кемпбелл-Келлі підтримав Україну

English version here

Фото: Фейсбук / Інститут культурології Національної академії мистецтв України

Викладач Королівської консерваторії та провідний скрипаль Бірмінгемського симфонічного оркестру Пітер Кемпбелл-Келлі висловив підтримку народові України.

Про це повідомляє Інститут культурології НАМ України, на адресу якого надійшов лист від музиканта, пише Рубрика.

"На адресу Інституту культурології НАМ України надійшов лист від Пітера Кемпбелла-Келлі – провідного скрипаля Бірмінгемського симфонічного оркестру та викладача Королівської консерваторії Бірмінгема, в якому висловлено підтримку народові України у зв'язку з інтенсивною агресією Росії й жахливими трагедіями українців", йдеться у дописі.

Зазначають, що разом із листом британський музикант надіслав короткометражний фільм, у якому він виконує Таємничу сонату № 16 "Пассакалія" для скрипки соло австрійського композитора XVII століття Генріха Ігнаца Франца Бібера.

"Цей твір хочу запропонувати вам як музичну молитву про благополуччя і силу для всіх вас, хто бореться і захищає своїх дорогих людей, як герої, у цій війні", – йдеться в листі.

Музичне послання Пітер Кемпбелл-Келлі супроводжує віршем власного авторства.

"Ми, у Великій Британії, з вами й дуже вами захоплюємося", – написав музикант, завершуючи свій лист словами "Слава Україні!".

В Інституті культурології НАМ подякували Пітеру Кемпбеллу-Келлі за емпатію, вияв солідарності та мистецьку підтримку України.

Нагадаємо, що британський музикант Лемез Ловас випустив пісню Call Me Maks ("Називай мене Макс") про звільненого з полону журналіста та правозахисника Максима Буткевича. Композицію створили в межах кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення українських військових та цивільних, які перебувають у російській неволі.

Також митець та військовослужбовець 3-ї штурмової GRABAR (Олег Грабар) та продюсерка YUVI (Уляна Автенюк) випустили дебютну спільну пісню "ЧТМС": вони поєднали з авторським текстом вірш Ліни Костенко "Чи ти мій сон".

Окрім того, на відкритті документального проєкту в Лондоні під назвою "Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей" ірландський актор Джек Глісон зачитав щоденник Єгора Кравцова з Маріуполя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: