fbpx
Сьогодні
14:58 09 Кві 2025

Уряд виділив на консультантів для угоди про корисні копалини понад 100 мільйонів гривень

Кабінет Міністрів розпорядився виділити на підготовку угоди зі Сполученими Штатами щодо корисних копалин 113 мільйонів гривень із резервного фонду державного бюджету.

Про це йдеться у відповідному розпорядженні, пише Рубрика.

Як зазначають у документі, кошти спрямують на залучення консультантів для підготовки проєкту угоди, що враховуватиме специфіку законодавства України та США. Фінансування отримають:

  • Міністерство економіки (59 млн гривень),
  • Міністерство юстиції (понад 54 млн гривень).

Уряд наголошує, що консультанти мають бути залучені до 15 квітня. Йдеться про фахівців із досвідом у сфері державного боргу, зовнішніх запозичень, а також представників провідних міжнародних юридичних компаній.

Міністерства мають у триденний строк погодити з Мінфіном перелік витрат, а до 26 грудня 2025 року — подати фінансову звітність про використання коштів.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомляв, що є три юридичні фірми-претенденти для представлення України в цій угоді.

За його словами, усі компанії, які погодились співпрацювати, компетентні. На початку наступного тижня (7-13 квітня) буде визначено, яка сама компанія представлятиме інтереси України, зазначив глава держави.

"Наступного тижня в мене буде велика зустріч із командою, де мені представлять усі пункти, що задовольняють нас або які будуть відображати справедливість в угоді, на нашу думку", заявив Зеленський.

Він наголосив, Україна бачить в угоді лише «партнерські кроки». За словами президента, після зустрічі наступного тижня буде сформована технічна команда для відрядження. Водночас сам він поки що не планує візиту до США.

Що відомо про Угоду щодо рідкісноземів України

Ще 26 лютого, зі слів прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, Україна та Сполучені Штати Америки фактично відпрацювали остаточний варіант угоди щодо рідкісноземельних копалин. Станом на сьогодні ця угода називається "Угодою про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови України".

Проте 28 лютого президент Володимир Зеленський України та президент США Дональд Трамп не змогли підписати угоду про надра. Це мав бути рамковий документ, надалі країни зобов'язувалися працювати над договором про створення Інвестиційного фонду відбудови, який потребуватиме ратифікації з боку Верховної Ради.

Згодом Сполучені Штати Америки запропонували Україні тепер нову вже не рамкову, а велику угоду щодо рідкісноземельних металів. Проте президент України Володимир Зеленський заявив, що кінцевої версії угоди ще немає, і поскаржився, що умови постійно змінюються.

А  28 березня міністерка економіки Юлія Свириденко підтвердила, що Україна отримала від Сполучених Штатів новий варіант угоди про корисні копалини. Міністерка запевнила: щойно буде досягнутий консенсус, урядовці вийдуть з публічною позицією до депутатів Верховної Ради. А також, якщо буде необхідність, відбудуться консультації з парламентом щодо угоди.

7 квітня Свириденко заявила, що українська делегація цього тижня вирушить до Вашингтона для технічних переговорів щодо нового проєкту угоди щодо критичних мінеральних ресурсів між Україною та Сполученими Штатами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: