У Львові мешканці триповерхівки для сусіда на колісному кріслі встановили зовнішній ліфт

Фото: Фейсбук / "Так люблю той Львів, що бракує ми слів"
У Галицькому районі Львова у внутрішньому дворі триповерхового будинку встановили зовнішній ліфт, який добудували для мешканця, що пересувається на кріслі колісному.
Про це йдеться на сторінці "Так люблю той Львів, що бракує ми слів".
Як видно зі світлин, ліфт розмістили біля входу в будинок. Конструкція прилягає до фасаду та частково перекриває вікна на сходовому майданчику. У дописі розповіли, що роботи виконали за підтримки міста.

Фото: Фейсбук / "Так люблю той Львів, що бракує ми слів"

Фото: Юліан Чаплінський / "Зручне місто"
Зауважимо, що в Україні з грудня 2019 року діють оновлені ДБН, згідно з якими ліфти є обовʼязковими для будинків у чотири поверхи й вище, а для триповерхівок — рекомендовані. Встановлення зовнішніх підіймачів у старих будинках стало поширеною практикою, особливо у випадках, коли неможливо облаштувати ліфт усередині.

Фото: Юліан Чаплінський / "Зручне місто"
У Львові вже є подібні приклади: у 2021 році зовнішній ліфт встановили у школі №100 на вулиці Франка, де навчаються діти з порушеннями опорно-рухового апарату, з порушеннями зору та ДЦП.
Також ліфт добудували у поліклініці на вул. Чупринки, 43 — до того пацієнтів носили сходами.
Нагадаємо, у січні стало відомо, що Мінрозвитку за результатами моніторингу та оцінки ступеня безбар'єрності об'єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю повідомляє, що серед 93 тис. об'єктів, які пройшли у 2024 році оцінку ступеня безбар'єрності від Міністерства розвитку громад та територій України, доступними для людей з обмеженнями є лише 20%.
Також в Україні мають намір удосконалити систему моніторингу ефективності заходів з безбар'єрності та інклюзивності: за підсумками минулого року тільки 22% з 54 тисяч досліджуваних об'єктів були безбар'єрними. Крім цього, хочуть посилити контроль за новими будівельними нормами, де передбачене досить широке коло застосування норм безбар'єрності.

У "Довіднику безбар'єрності" з'явилися правила спілкування з батьками, які виховують дітей з інвалідністю, – Зеленська

Дружина Президента відвідала заклади, де підтримують людей із порушеннями інтелектуального розвитку

В Україні розробляють систему реабілітації для людей, які втратили зір через війну: як працює це рішення?
