У Китаї заявили про перевірку інформації щодо полонених, які воювали за росіян

Речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь на брифінгу 9 квітня. Фото: Скриншот
Китай розпочав перевірку інформації про можливу участь двох своїх громадян у війні проти України на боці російської армії в Донецькій області.
Про це сказав речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь на брифінгу 9 квітня.
"Китай звіряє інформацію з українською стороною. Хочу підкреслити, що влада Китаю завжди закликала китайських громадян триматися подалі від зон конфліктів, уникати будь-якого залучення до збройних конфліктів та, зокрема, уникати участі у будь-яких військових операціях", сказав він.
Нагадаємо, що під час бою в Донецькій області українські захисники взяли в полон двох китайських військових, які воювали у складі російської армії. Україна має їхні документи, банківські картки та особисті дані.
"Ми взяли в полон китайських військових на території України. В бій вступили українці на Донеччині – Тарасівка й Білогорівка – із шістьма китайськими військовими. Двоє в полоні. Відповідно, є документи, є їхні паспорти, є навіть кредитні картки. Це громадяни Китаю", розповів Глава держави.
Президент Зеленський доручив міністрові закордонних справ Андрію Сибізі негайно звʼязатися з Пекіном і зʼясувати, як Китай збирається на це реагувати.
Міністерство закордонних справ уже викликало тимчасового повіреного у справах Китаю в Україні, щоб отримати пояснення. Сибіга наголосив, що китайці, які воюють у складі російської армії, ставлять під сумнів проголошену позицію КНР щодо миру та підривають авторитет Пекіна як постійного члена Ради Безпеки ООН.
Що відомо про перших полонених КНДР
Нагадаємо, що українські воїни взяли в полон на Курщині двох військових із Північної Кореї, які брали участь у війні на боці росії. Полонених, попри поранення, доставили до Києва.
Як зазначив Глава держави, захоплення цих солдатів було складним завданням, адже російські військові намагаються приховати участь інших держав у війні проти України, зокрема Північної Кореї, знищуючи поранених союзників.
Своєю чергою, в Службі безпеки України розповіли, що під час допиту військовий КНДР, у якого було знайдено квиток, заявив співробітникам, що цей документ йому видали в росії восени 2024 року. Тоді, за його словами, частина бойових підрозділів Північної Кореї протягом одного тижня проходила злагодження з угрупованнями російських окупантів.
Полонені не розмовляють українською, англійською чи російською мовами, тож спілкування з ними відбувається через перекладачів корейської мови у взаємодії із розвідкою Південної Кореї НРС.
Варто додати, що бійці Сил спеціальних операцій показали відео, як взяли в полон та вивезли з території російської федерації північнокорейського військового, про якого повідомляв президент Володимир Зеленський. Іншого бійця КНДР показали у Десантно-штурмових військах.