Глава АОЗ Жумаділов підтвердив план щодо об’єднання двох закупівельних агенцій Міноборони

фото: Укрінформ
Дві закупівельні агенції Міністерства оборони — Агенцію оборонних закупівель та Державний оператор тилу — планують об'єднати в одну, однак це станеться це після завершення воєнного стану в Україні. Зараз буде проводиться підготовча робота.
Про це розповів глава АОЗ Арсен Жумаділов під час спілкування із журналістами, передає hromadske.
Очільник відомства пояснив, що держава "має розкіш утримувати дві агенції під час воєнного стану" через те, що в України є велике військо, яке потребує багато закупівель.
Проте, щойно армія зменшиться в кількості, уряд не буде виділяти ресурси на оборонні потреби в такому самому обсязі, як і зараз.
"Коли армія скоротиться у якомусь обсязі й зменшаться її потреби, утримувати її у тому складі, як зараз є, держава не зможе. Має бути швидко ухвалене рішення щодо об'єднання після завершення воєнного стану, яке буде означати суттєве скорочення видатків на утримання агенцій. Якщо не підготуватися до цього, таке об'єднання затягнеться, і це буде дуже прикра історія, бо обидві агенції підуть у серйозний «мінус»", сказав Жумаділов.
Глава АОЗ наголосив, що об'єднання не є миттєвим процесом, бо йдеться про дві сукупності процесів, структур, людей, інформації, руху даних тощо.
Як зауважив він, до завершення воєнного стану має відбутися велика підготовча робота "суто у юридичному, управлінському розумінні". З йог слів, буде ухвалено наказ про реорганізацію однієї з агенцій, щоб комісія підготувала відповідні заходи для об'єднання.
На запитання hromadske, чи очолить Жумаділов цю об'єднану організацію, він відповів:
"Реорганізовуватися буде ДОТ — коли буде рішення про об'єднання, воно буде на базі АОЗ. Оскільки я керівник АОЗ, то, відповідно, ДОТ приєднується до АОЗ і так я буду керівником на тому етапі вже однієї юридичної особи".
Він додав, що в юридичному сенсі "немає жодної різниці, на базі якої агенції буде об'єднання". Але в АОЗ є іноземні постачальники й зміна в договорах з іноземними контрагентами вимагала б довшої й складнішої комунікації.
Нагадаємо, що восени 2023 року Міністерство оборони фундаментально змінило підхід до забезпечення українського війська. Запустили Державний оператор тилу — ключовий елемент реформи оборонних закупівель. Міністр оборони підписав наказ про призначення досвідченого менеджера Арсена Жумаділова гендиректором Державного оператора тилу.
У 2024 році саме ця структура займалася забезпеченням ЗСУ одягом, їжею, пально-мастильними матеріалами, бронежилетами, касками та тактичним спорядженням. Також відомство працює над тим, щоб бронежилети, каски, тактичне спорядження, одяг та їжа для ЗСУ були українського виробництва.
На початку березня цього року Арсен Жумаділов залишив посаду генерального директора закупівельного агентства "Державний оператор тилу" (ДОТ), натомість очоливши Агенцію оборонних закупівель (АОЗ). А його місце у ДОТ тимчасово займе виконавчий директор Андрій Созанський.
Зауважимо, що міністерство оборони України працює над ідеєю, яка дозволить військовослужбовцям самостійно купувати необхідні для служби речі з подальшою компенсацією витрат.

Мільйонні збитки на закупівлях запчастин до бронетехніки: посадовцям Сил логістики ЗСУ оголосили підозри

У військових частинах ЗСУ запроваджено посаду уповноваженого із закупівель, – Міноборони
