fbpx
Сьогодні
14:26 09 Кві 2025

Демобілізація на фронті: Сирський вважає, що близько 350 тисяч військових звільнилися б одразу

Фото: mod.gov.ua

Повна демобілізація захисників та захисниць через ситуацію на фронті залишається нереальною, хоча за підрахунками у квітні цього року близько 350 тисяч військових могли б бути вже звільнені.

Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю LB.ua.

Генерал згадав, що Верховна Рада порушувала минулого року запит, щоб включити в закон про мобілізацію питання демобілізації й надати можливість демобілізуватися тим, хто відслужив три роки.

Так от, зі слів Сирського, у квітні цього року за підрахунками близько 350 тисяч військових, які служать з 2022 року, могли б бути звільнені з фронту.

Фактично б Україна втратила третину армії.

Зауважимо, що Міністерство оборони України розробило новий механізм ротації, який може стати альтернативою демобілізації військових.

"Розроблено механізм ротації: після 90 днів участі безпосередньо в бойових діях людина має право на відпочинок, знову ж таки, протягом кількох місяців. Це та альтернатива звільненню (зі служби – ред.) або встановленню чітких термінів служби", розповів нардеп, член оборонного комітету Ради Федір Веніславський.

За його словами, міністр оборони України Рустем Умєров заявив про те, що такі рекомендації вже розроблено. Поки невідомо, коли вони набудуть чинності.

Також заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко зазначила, що законопроєкт усе ще розробляють. Над ним працює не лише Міноборони, а й Генштаб.

Окрім того, 2 січня 2025 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє військовослужбовцям звільнятися зі служби під час воєнного стану у випадку загибелі або зникнення безвісти їхніх неповнорідних братів чи сестер.

Нагадаємо, що українське військо потребує людей, але не завжди охочі долучитися до війська знають, де і як вони можуть бути корисні. "Рубрика" поцікавилася у рекрутера та військових 3 батальйону 429 окремого полку безпілотних систем "Ахіллес", як знайти ті місце й посаду, де людині буде комфортно.

Зауважимо, що "Рубрика" розповідала, що потрібно зробити до того, як ви долучитесь до війська. Про те, як зробити свою мобілізацію максимально комфортною та безболісною у майбутньому — у нашому матеріалі: "Як підготуватися до мобілізації: що купити, чого навчитись, як подбати про документи".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: