У Сумській області на міні підірвався 13-річний підліток: його стан стабільно тяжкий

Огородження потенційно замінованої території.
У Сумській області внаслідок вибуху міни отримав важкі поранення 13-річний підліток. Боєприпас здетонував після того, як хлопець штовхнув його ногою.
Про це повідомили у Сумській обласній військовій адміністрації, пише Рубрика.
Як зауважили, інцидент стався 7 квітня.
"13-річний хлопець зі своїм другом гуляли біля яру. Дитина штовхнула ногою невідомий предмет, після чого і відбувся вибух", розповіли в ОВА.
Станом на ранок 8 квітня стан хлопчика стабільно тяжкий.
"Лікарі роблять все можливе для збереження його життя. Ми ж, своєю чергою, маємо зробити все можливе, щоб таких випадків більше не було. Тому заклади освіти мають провести виховні години та уроки у класах безпеки, на яких ще раз повинні проговорити, що необхідно робити в разі виявлення небезпечного предмета", – зазначив голова ОВА Володимир Артюх.

Фото: Фейсбук / Сумська обласна військова адміністрація
У Державній службі з надзвичайних ситуацій Сумської області додають, що за добу на території області надзвичайники знешкодили шість боєприпасів.
Рятувальники радять: якщо ви помітили підозрілий предмет, у жодному разі не можна
- до нього наближатися,
- торкатися,
- намагатися його перенести.
Потрібно одразу зателефонувати до ДСНС за номером 101.
За офіційною статистикою Міністерства оборони України, впродовж трьох років повномасштабного вторгнення через російські вибухонебезпечні предмети загинули 355 цивільних українців, з яких 18 – діти.
"Рубрика" також розповідала, як розпізнати вибухонебезпечні предмети та що робити, щоб не наразитися на небезпеку поруч з ними. Прочитайте цей текст самі — де б в Україні ви не знаходилися. Покажіть його близьким. Розкажіть дітям, що важливо знати. (Спойлер: навіть муляжі можуть нести небезпеку).
Окрім того, поранення внаслідок вибухів — поширене явище в умовах війни. Тож перша домедична допомога є важливим ланцюжком у збереженні життя людини. Які ключові кроки потрібно зробити, щоб допомогти потерпілим, як правильно зв'язатися з екстреними службами та яких дій варто уникати, щоб не нашкодити? Про це "Рубрика" поговорила з Анною Дзюбою, інструкторкою з тактичної медицини та домедичної допомоги благодійного фонду "Соломʼянські котики", та Яною Гороховою, парамедикинею.

Оператори БПЛА, які виявляють вибухівку: в Україні з'явилася нова спеціальність

Дистанційне розмінування, розвідка та евакуація: як в Україні працюють над "роботизованою лінією нуля"

У ДСНС показали, як японська машина розмінування знешкоджує міни та снаряди у важкодоступних місцях
