Конгресменка Спартц запропонувала українцям змиритись з втратою територій: у МЗС відреагували

Фото: Getty Images
У Міністерстві закордонних справ України відреагували на заклик конгресвумен-республіканки українського походження Вікторії Спартц віддати окуповані рф українські території росії.
Про це пише Рубрика, посилаючись на реакцію речника МЗС Георгія Тихого, розміщену у соцмережі X.
"На відміну від Вікторії, вся наша земля завжди була і завжди залишатиметься українською", написав він.
Напередодні британський Telegraph опублікував інтерв'ю зі Спартц із заголовком "Я — єдина членкиня Конгресу, народжена в Україні. Ось чому ми маємо віддати землю росії".
У ньому вона казала, що "просто не розуміє", як Україна може не погоджуватися віддати росії окуповані території.
Окрім того, конгресвумен закликала українців не підтримувати президента Володимира Зеленського на майбутніх виборах:
"У них будуть вибори, і якщо вони оберуть його, вони втратять решту країни".
Як зазначає журналіст Telegraph, протягом усієї розмови Спартц називала український народ "вони" і наголошувала на тому, що вона є громадянкою США.
Перша і єдина народжена в Україні конгресвумен, Спартц раніше підтримувала надання допомоги Києву. Щобільше у травні 2023 року президент Володимир Зеленський і голова його Офісу Андрій Єрмак прийняли двопартійну делегацію Палати представників Конгресу США. Серед гостей була і конгресменка Вікторія Спартц.
Проте згодом вона змінила свою позицію та проголосувала проти передачі Україні допомоги в розмірі $61 млрд.
Що відомо про Спартц
Нагадаємо, що вперше Спартц була обрана до Палати представників у 2020 році. Вона стала першою в історії етнічною українкою, обраною до Конгресу Сполучених Штатів.
Як писала Рубрика, у липні Спартц звернулася до президента США Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо процедур нагляду, пов'язаних із главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком.
Пізніше у резонансному інтерв'ю "Європейській правді" конгресвумен наголосила на нібито перепонах у встановленні нагляду за американською військовою допомогою Україні.
Після цього США, ЄС і НАТО заявили, що не мають претензій до використання Україною західної зброї, а Верховна Рада підтримала створення комісії для нагляду за постачанням західної зброї в Україну.
Нагадаємо, Спартц — уродженка міста Носівка Чернігівської області й переїхала до США у віці 22 років. Школу закінчила у Чернігові, виш – у Києві, а з майбутнім чоловіком-американцем познайомилася в потязі.
У США збудувала кар'єру політика, в 2017 році пройшла до Сенату штату Індіана, а 2020 року увійшла до Палати представників головного законотворчого органу США від республіканської партії. Про Україну Вікторія Спартц згадує під час своїх передвиборчих зустрічей, а її діти, які народилися в США, знають українську.