fbpx
Сьогодні
13:31 07 Кві 2025

В Україні розпочала роботу "бібліотека комплектуючих" для виробників зброї: у чому рішення

English version here

Фото: Суспільне Тернопіль

В Україні запрацювала "Бібліотека комплектуючих" – цифрова база виробників українських компонентів для компаній оборонного сектору.

Про це у Фейсбуці повідомила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр, інформує Рубрика.

У чому проблема?

У межах оборонної стратегії в Україні триває розвиток вітчизняного ринку комплектуючих для озброєння.

Щоб знизити нашу залежність від зовнішніх постачальників та політичних аспектів, українська зброя повинна мати якнайбільший відсоток компонентів українського виробництва.

Яке рішення?

"Бібліотека комплектуючих офіційно запущена і вже працює! Це безпечна цифрова платформа, де виробники зброї та комплектуючих – зокрема БпЛА, НРК, РЕБ/РЕР – можуть легко знаходити одне одного, налагоджувати партнерство та розширювати локальне виробництво", – йдеться в повідомленні Ганна Гвоздяр.

Як підкреслила заступниця міністра, це ще один важливий крок до зменшення залежності України від іноземних компонентів та масштабування виробництва вітчизняної зброї.

Як це працює?

Бібліотека розміщена на сайті Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, яке адмініструє і модерує сервіс.

За інформацією Гвоздяр, доступ до закритої бази матимуть лише перевірені покупці та продавці компонентів.

Вони мають авторизуватися через "Дію" та пройти верифікацію внутрішнім модератором. Для юридичних осіб авторизація відбувається на підставі електронного цифрового підпису. Комерційні операції відбуватимуться вже за межами платформи.

Розмістити товар можна на основі наявних в системі товарних категорій та специфікацій.

Для отримання інформації про комплектуючі виробник ОВТ (покупець) має авторизуватися через «Дію». Після авторизації він отримує доступ до пропозицій та характеристик товарів, а також може зробити запит на отримання контактів виробника комплектуючих.

Для зв'язку з виробником комплектуючих треба подати запит модератору системи. Такий підхід унеможливлює масований та несанкціонований збір контактних даних.

Нагадаємо, у квітні Рубрика вже повідомляла, що українські конструктори створюють малу крилату ракету "Трембіта", що має пульсуючий повітряно-реактивний двигун.

Також ми писали, що інженери–волонтери, які розробляють українську бойову ракету "Трембіта", пропонують її використовувати для ураження цілей та як приманку для засобів ППО країни-агресора.

А  24 серпня під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності Зеленський оголосив про перше успішне бойове застосування української ракети-дрона "Паляниця".

Президент зазначив, що у радіусі дії української ракети два десятки російських військових аеродромів. Розробку ракети завершили швидко – протягом півтора року.

Наразі в Україні ведеться виробництво покращеної версії ракетами "Трембіта", яка зможе долетіти до москви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: