fbpx
Сьогодні
08:40 07 Кві 2025

У США пояснили, чому не ввели нові мита на імпорт з рф та чому острови, де живуть пінгвіни потрапили під них

Директор Національної економічної ради при Білому домі Кевін Хассет. Фото: ABC News

Директор Національної економічної ради при Білому домі Кевін Хассет пояснив, чому США не ввели нові мита на імпорт з росії. За його словами це рішення було ухвалене через триваючі мирні переговори між рф та Україною. А безлюдні острови Херд і Макдональд поблизу Антарктиди, де живуть лише пінгвіни, потрапили під них, бо так Вашингтон хоче закрити лазівки, які могли використовувати інші країни для обходу торгівельних обмежень.

Про це повідомив міністр торгівлі Говард Лутнік в етері однієї з програм CBS News, передає Рубрика.

Хассет пояснив, що рішення не включати Росію до списку країн, проти яких введені нові мита, пов'язане з мирними переговорами між росією та Україною. За його словами, США не бажають ускладнювати переговори додатковими торговими питаннями, оскільки це могло б негативно вплинути на процес.

"Очевидно, що переговори з Росією та Україною тривають, і я думаю, що президент прийняв рішення не об'єднувати ці два питання", – зазначив Хассет.

Він зазначив, що росія перебуває в розпалі переговорів про мир, який насправді впливає на тисячі і тисячі життів людей, і саме на цьому зараз зосереджений президент Трамп.

"Це не означає, що з Росією будуть поводитися зовсім інакше, ніж з будь-якою іншою країною, але Росія – одна з небагатьох країн, яка не підпадає під дію нових тарифів. Вони в середині переговорів", – пояснив директор Національної економічної ради.

Хассет також додав, що введення нових мит під час мирних перемовин було б недоречним.

Хассет також розповів, чому безлюдні острови Херд і Макдональд поблизу Антарктиди, де живуть лише пінгвіни, потрапили під мита США.

Після того, як президент США Дональд Трамп оголосив про різке введення мит, поява у переліку островів стала причиною появи низки мемів.

Однак Лутнік пояснив, що ідея введення мит полягає у тому, що немає жодної країни, що "залишилася поза увагою».

Як зауважив міністр, Вашингтон хоче покласти край "безглуздим лазівкам", які можуть використовувати треті країни для обходу раніше введених мит.

"У будь-якій країні, як у нас, були мита, президент запровадив мита для Китаю, правильно, у 2018 році, а потім те, що Китай почав робити, це вони почали йти через інші країни до Америки. Вони просто будували через інші країни, через Америку. Отже, президент це знає, йому це набридло, і він збирається це виправити", — заявив він.

Як вказує CNN, деякі припускають, що адміністрація Трампа могла використати штучний інтелект для створення переліку країн, які зіткнуться з тарифами. Однак Лутнік це заперечив, зазначивши, що багато країн не потрапили до списку.

Нагадаємо, острови Херд і Макдональд, які є "зовнішніми територіями" Австралії, вказані окремо в тарифному списку для Австралії, яка матиме 10% мита на свої товари.

Ці острови — одні з найвіддаленіших місць на Землі, дістатись туди можна лише на човні з Перта, що на західному узбережжі Австралії, і дорога туди триватиме два тижні.  Востаннє люди відвідували острови майже 10 років тому.

Як повідомлялось, що оголошені американським президентом Дональдом Трампом тарифи для торгових партнерів США по всьому світу коливаються від 10% до 49% на імпортні товари. Найвищі американські тарифи за століття викликали занепокоєння та розгубленість світових лідерів. 

Проте мита, оминули росію, оскільки санкції Штатів вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з рф більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп має намір накласти мита на продукцію із країн Європейського Союзу.

Також повідомлялось, що американський лідер Дональд Трамп хоче запровадити 25% мита на весь імпорт сталі й алюмінію до Америки. Таким чином глава Білого дому ставить під загрозу зв'язки з деякими найбільшими торговельними партнерами країни.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: