fbpx
Сьогодні
17:23 06 Кві 2025

Західні посольства приєднуються до трауру за загиблими у Кривому Розі внаслідок російського удару

Фото: Телеграм / ДСНС

Західні посольства в Україні приєднуються до трауру за громадянами України, загиблими внаслідок удару росії по житловому кварталу у Кривому Розі цієї п'ятниці, 4 квітня. Зокрема серед загиблих багато дітей.

Про це повідомляє "ЄП", передає Рубрика.

Посольства Литви та Італії повідомили, що приспустили прапори, приєднуючись до трауру.

"Литва разом з Україною зробить максимум можливого, щоб притягнути Росію до відповідальність за всі її огидні злочини проти України", – зазначили у литовському посольстві.

"Сьогдоні ми приєднуємося до трауру України і її народу за багатьма невинними жертвами, серед яких багато дітей, що загинули внаслідок жорстокого російського удару по Кривому Рогу… Ми поруч з Україною у пошуку шляхів до справедливого миру", – зазначили у посольстві Італії.

Приспустили прапори також перед посольствами Франції, Німеччини, Польщі.

"Засуджуємо Росію за навмисне ураження цивільних цілей, таких як дитячі майданчики і житлові будинки", – зазначили у посольстві Канади.

"Рішуче засуджуємо жахливі удари РФ по Україні, що стались останніми днями. Удари по житлових кварталах Кривого Рогу і Харкова вписуються у дуже тривожну тенденцію ударів по житлових районах", – заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.

Верховний комісар ООН із прав людини Фолькер Тюрк також засудив російський удар по Кривому Рогу, в результаті якої загинуло дев'ять дітей.

«Це неймовірний жах — дев'ятеро дітей загинули, більшість з яких гралися в парку, коли над ними розірвалася бойова зброя з осколками. Теплого п'ятничного вечора у Кривому Розі, коли родини зібралися біля дитячого майданчика, ресторану та житлових будинків, один вибух забрав життя 18 людей. Застосування Російською Федерацією вибухової зброї в густонаселеному районі — і без будь-якої очевидної присутності військових — демонструє відверту зневагу до життя цивільного населення", – йдеться у пресрелізі Управління верховного комісара ООН з прав людини, який розміщено на сайті оргранізації.

Фото: unhcr.org

За його словами, міжнародне гуманітарне право вимагає вжити всіх можливих запобіжних заходів, щоб звести до мінімуму шкоду для цивільних осіб, у тому числі шляхом перевірки того, що ці об'єкти є не цивільними, а військовими, і вибору тактики та зброї, які дозволили б уникнути або принаймні мінімізувати випадкові втрати життя серед цивільного населення.

Верховний комісар закликав до швидкого, ретельного та незалежного розслідування цієї атаки.

Нагадаємо, посол США Бріджит Брінк у реакції на нічні російські удари з 5 на 6 квітня цього разу прямо згадала у коментарях росію – чого уникла, коментуючи удар по Кривому Рогу.

Удар по Кривому Рогу

Нагадаємо, про обстріл Кривого Рогу стало відомо близько 19:00. У мережі поширювали інформацію, що окупанти атакували заклад громадського харчування.

Станом на ранок, 5 квітня, кількість постраждалих зросла: попередньо, загинули 18 осіб, зокрема дев'ять дітей.  У лікарнях перебувають 40 містян, решта – під амбулаторним наглядом:

  • двоє дітей 5 та 8 років були доставлені до Дніпра у вкрай тяжкому стані,
  • ще 17 осіб – у тяжкому стані, у тому числі двоє дітей.

Варто додати, що після ракетної атаки росіяни атакували Кривий Ріг дронами. Пізно ввечері 4 квітня російські загарбники атакували Кривий Ріг безпілотниками, внаслідок цього загинула літня жінка та щонайменше семеро постраждалих.

Внаслідок ракетного удару в Кривому Розі пошкоджені 44 багатоквартирних будинки та 8 освітніх закладів.

У Кривому Розі 7, 8 та 9 квітня оголосили днями жалоби за загиблими внаслідок п'ятничних атак російських загарбників. А 6 квітня по всі Україні оголошено Днем жалоби за жертвами ракетного удару по Кривому Рогу.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: