У Софії Київській відбулась урочиста церемонія випуску військових капеланів

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ
Урочиста церемонія дев'ятого випуску військових капеланів пройшла у столиці в Національному заповіднику "Софія Київська".
Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, інформує Рубрика.
Капелани успішно завершили курс підвищення кваліфікації офіцерського складу тактичного рівня з питань військового капеланства.

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ
Навчання проходило на базі Центру підготовки військових капеланів Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ
"Будьте єдині в дусі, підтримуйте братерську єдність, любіть і поважайте один одного. Пам'ятайте, що ми всі разом служимо тим, хто на передовій тримає небо над Україною — нашим воїнам.
Їм потрібна наша сила, наша молитва і наша постійна духовна підтримка", — зазначив у вітальному слові т.в.о. начальника Служби військового капеланства Збройних сил України полковник Любомир Якібчук.

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ
Довідка
Нагадаємо, Верховна Рада підтримала Закон "Про Службу військового капеланства" у листопаді 2021 року. Однак систему роботи військових священників (капеланів) в Україні запустили лише в жовтні 2022 року.
Зауважимо, що військовим капеланом може стати охочий священнослужитель, який є громадянином України. Він має належати до зареєстрованої в Україні релігійної організації та отримати від її управління мандат на капеланство.
Наразі питання укомплектованості капеланських посад залишається гострим. За даними начальника Відділу у справах релігії Державної служби України з етнополітики та свободи совісті В'ячеслава Горшкова, у ЗСУ посади військових капеланів заповнені на 36%.
Капеланів має бути не менше 1,5% від особового складу військовослужбовців, проте церкви не встигають заповнювати ці посади у необхідному темпі.
Тому волонтерське капеланство залишається важливим і має право на існування.
Нагадаємо, Уряд ухвалив зміни до Положення про порядок видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності, затвердженого постановою N859 від 02 серпня 2022 р. Відповідний проєкт постанови був розроблений Міністерством оборони України за зверненням Міжконфесійної ради з питань військового капеланства при Міноборони.
Відтепер Кандидати на посади військових капеланів тепер матимуть шість місяців замість трьох для укладання контракту про проходження військової служби з моменту отримання мандата.
Ухвалені зміни спрямовані на вирішення питань, пов'язаних з несвоєчасним укладанням контрактів про проходження військової служби на посадах Служби військового капеланства, а також з неповним інформуванням органів виконавчої влади. Нові правила сприятимуть належному укомплектуванню посад Служби військового капеланства.
Як повідомлялось, у складі українських Сил оборони служать понад 300 священників, які належать до 13 різних релігійних організацій.