fbpx
Сьогодні
18:59 06 Кві 2025

Молодь України творить зміни власноруч та вже зараз: Буданов з нагоди отримання Львовом статусу Молодіжної столиці Європи 2025

Фото: ГУР

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов заявив, що нинішня генерація української молоді є поколінням, яке творить зміни власноруч і вже зараз.

Про це він зазначив у виступі перед учасниками форуму з нагоди отримання Львовом статусу Молодіжної столиці Європи 2025, передає Рубрика із посиланням на ГУР.

Зазначається, що Львів уперше в історії отримав статус Молодіжної столиці Європи-2025.

За словами Буданова, "цей титул – черговий доказ того, що ваша генерація – це покоління сильних, покоління, що не чекає, покоління, яке творить зміни власноруч вже сьогодні, вже зараз".

Він наголосив, що героїчна українська молодь продовжує захищати державу на війні з російськими загарбниками.

Фото: ГУР

Важливою темою під час форуму стало складне становище української молоді на тимчасово захоплених територіях та боротьба за них.

Попри небезпеки та ворожу пропаганду, юнаки та дівчата на поневолених землях залишаються патріотами, мріють про свободу, а багато хто допомагає Силам безпеки і оборони України.

Довідка

3 квітня відбулось офіційне відкриття Львова як Молодіжної столиці Європи 2025 під час урочистої церемонії в Оперному театрі міста. Ця подія символізує значний крок уперед на шляху європейської інтеграції України, підкреслюючи стійкість і рішучість її молоді в умовах війни та пов'язаних із нею викликів.

Престижний титул, присуджений Львову Європейським молодіжним форумом у листопаді 2022 року, покликаний розширити можливості та посилити участь молоді, зміцнити європейську ідентичність. На відкритті були присутні як молодь, так і посадовці міського, громадського, обласного та національного рівнів, що підкреслює важливість молодіжного лідерства та активної участі молоді у майбутньому України.

"Відновлення України та її довгострокове процвітання залежать від сили, стійкості та лідерства її молоді", – заявив Мунір Мамедзаде, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні, виступаючи на відкритті.

"Інвестування в молодь – це не акт благодійності; це найбільш стратегічна інвестиція зі значним впливом, яку може зробити будь-яке суспільство. Молоді люди не просто лідери завтрашнього дня – вони рушії змін уже сьогодні", – додав пан Мамедзаде.

Щоб максимізувати вплив титулу Молодіжної столиці Європи, Львів запускає національну програму масштабування титулу, поширюючи його можливості на молодь Полтави, Миколаєва та Запоріжжя. Ініціатива має на меті залучити понад 10 000 молодих людей у Львові та по 3 000 у кожному з цільових регіонів через різноманітні заходи. Це включає розробку муніципальних молодіжних стратегій для посилення участі в управлінні та прийнятті рішень, а також створення сталих фінансових механізмів для підтримки молодіжних інновацій.

Шлях Львова до отримання титулу Європейської молодіжної столиці будувався на міцних партнерствах, у тому числі з ЮНІСЕФ. У наступному році ця співпраця буде зосереджена на чотирьох ключових напрямках:

  • Розширення молодіжного врядування через впровадження Львівської молодіжної стратегії 2025-2035 та розширення молодіжних дорадчих функцій.
  • Сприяння відновленню під керівництвом молоді через субгранти та розробку муніципальних молодіжних стратегій.
    Зміцнення глобальних зв'язків шляхом розвитку партнерства з Європейськими молодіжними столицями та взаємодії з інституціями ЄС.
  • Посилення голосу молоді через національні та регіональні кампанії для активізації громадянської участі.

Ініціатива "Львів – Молодіжна столиця Європи 2025" слугує моделлю реалізації ініціатив з відновлення під керівництвом молоді, розробки політики та європейської інтеграції, забезпечуючи, щоб молоді люди залишалися на передньому плані демократичної та соціальної трансформації України.

Молодіжна столиця Європи — це щорічний титул, який присуджується Європейським молодіжним форумом містам, що демонструють сильну прихильність до залучення, участі та розширення можливостей молоді. З моменту свого створення у 2009 році цей титул слугує платформою для молодих людей, які керують ініціативами, що сприяють інноваціям, інклюзії та соціальним змінам.

Європейський молодіжний форум — це найбільша платформа молодіжних організацій у Європі, яка представляє понад 100 молодіжних організацій, що об'єднують десятки мільйонів молодих людей з усієї Європи.

Нагадаємо, Рубрика повідомляла, що першим українським містом, яке отримало статус Молодіжної столиці Європи, став Львів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: