Французькі компанії зацікавлені у проєктах з відбудови України, – уповноважений Макрона

Фото: З відкритих джерел
Французький бізнес демонструє високу зацікавленість у реалізації проєктів з відновлення критичної інфраструктури України, що підтверджується масштабною кількістю заявок на участь у проєктах.
Про це заявив Спеціальний уповноважений президента Франції з питань допомоги та відновлення України П'єр Ельброн, пише Укрінформ.
"За кілька тижнів ми отримали запитів майже на 800 мільйонів євро. Це свідчить про те, що французькі компанії дуже зацікавлені у підтримці України, зокрема тому, що Україна є країною можливостей", – наголосив Ельброн.
Він нагадав, що вже затверджено 19 інфраструктурних проєктів на суму 200 млн євро, реалізацію яких забезпечать 17 французьких компаній.
Як підкреслив Ельброн, ці проєкти також "створюють робочі місця у семи регіонах Франції". На його переконання, це дуже важливо для підтримки України французьким суспільством.
"Адже коли люди бачать, що завдяки цим проєктам також створюються робочі місця на французьких заводах, це сприяє збільшенню підтримки України надалі", – зазначив спецуповноважений.
У межах розширення допомоги Франція виділяє 450 млн євро на фінансування українських муніципалітетів протягом 2025–2027 років. Ці кошти надаються через Національне агентство розвитку Франції, яке вже відкрило офіс в Україні.
Французька допомога охоплює й інші сфери, зокрема охорону здоров'я та енергетику. Так, Франція бере участь у розвитку українських медичних установ:
- постачає сучасне обладнання (включно з мамографами),
- підтримує навчання українських лікарів,
- фінансує будівництво центру Superhumans в Одесі.
Нагадаємо, як наголошував Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час спільного засідання уряду та Європейської комісії, відбудова України за приблизними підрахунками може коштувати 500 млрд євро.
Шмигаль зауважив, що відбудова України вимагатиме фінансових ресурсів, і в уряді вважають, що заморожені російські активи мають слугувати первинним джерелом для відновлення.
Окрім того, Велика Британія з метою підтримки інклюзивного та сталого соціального відновлення в Україні виділяє 25 млн фунтів стерлінгів на запуск програми SPIRIT.
Варто додати, що українські міста постають перед величезними труднощами у відновленні своїх інфраструктур та економік. Багато з них покладаються на зовнішню фінансову підтримку, сподіваючись на гранти та екстрену допомогу. Однак така допомога здебільшого вирішує лише поточні проблеми та не дає можливості для сталого розвитку.
Водночас в Україні є ініціативи, які допомагають містам розвивати свою економіку, шукати фінансування та планувати стратегічно. Міста можуть уже зараз працювати над своїми планами розвитку, залучати інвестиції та використовувати доступні можливості для довгострокового прогресу. Читайте докладніше про це у нашому матеріалі: "Не лише фінансова допомога, а комплексні рішення: можливості для українських міст".