fbpx
Сьогодні
09:56 04 Кві 2025

У Південній Кореї Конституційний суд одноголосно підтримав імпічмент президента Юн Сок Йоля

Фото: EPA/UPG

Через нетривале введення воєнного стану в грудні 2024 року Конституційний суд Південної Кореї одноголосно підтримав імпічмент президента Юн Сок Йоля, усунувши його з посади.

Про це пише Yonhap, повідомляє Рубрика.

Вирок набув чинності негайно, і це передбачає проведення дострокових президентських виборів.

Наступника Юн Сок Йоля мають обрати протягом 60 днів, як очікується, це станеться 3 червня.

Рішення завершило чотиримісячний процес, що почався з несподіваного оголошення президентом воєнного стану 3 грудня, його затримання та подальшого звільнення. Це завдало значної шкоди політичній та економічній структурі країни.

Суд визнав Юн Сок Йоля винним, зокрема, у таких порушеннях:

  • оголошення воєнного стану,
  • написання указу про введення воєнного стану,
  • введення війська до Національних зборів,
  • спроба затримати політиків.

Сам експрезидент не з'явився на суд.

Виконувач обов'язків президента та прем'єр-міністра Хан Док Су пообіцяв зробити все можливе для проведення майбутніх виборів, щоб забезпечити плавний перехід до наступної адміністрації.

Керівна партія "Сила народу" заявила, що "смиренно приймає" рішення суду, тоді як основна опозиційна Демократична партія привітала його як "перемогу народу".

Що передувало

3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що у країні ввели воєнний стан. Він звинуватив опозицію в «антидержавній діяльності, що передбачає повстання».

Після цього в країні заборонили будь-яку політичну діяльність, протести, а під контролем влади опинилися усі ЗМІ. Окрім того, будівлю парламенту заблокували, там перебували військові.

Ще до впровадження воєнного стану опозиційна Демократична партія подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету та подала подання про імпічмент державному аудитору та головному прокурору.

Проте спікер Національної асамблеї Ву Вон Сік скликав екстрене пленарне засідання через кілька годин після того, як президент оголосив воєнний стан. Депутати парламенту Південної Кореї ухвалили постанову, якою вимагають скасувати воєнний стан.

А вже 4 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль вранці за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний стан, оскільки Національна асамблея не підтримала цього рішення. А опозиційні партії Південної Кореї подали до Національних зборів, парламенту країни, звернення про імпічмент президента Юн Сук Йоля після його спроби оголосити в країні воєнний стан.

Шість опозиційних партій Південної Кореї подали прохання про імпічмент президента Юн Сок Йоля. Усі старші помічники президента Юн Сок Йоля, включно з керівником його апарату, заявили про бажання піти у відставку.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: