Команда України здобула спеціальний приз на хакатоні НАТО

Фото: mod.gov.ua
У Польщі на базі JATEC пройшов XV хакатон NATO Innovation Challenge. Він був присвячений пошуку ефективних рішень для протидії плануючим та керованим авіабомбам, у межах якого українська команда отримала спеціальний приз.
Про це повідомила пресслужба Міноборони, передає Рубрика.
"Протидія ворожим авіаційним засобам залишається однією з головних задач. Ідеї, запропоновані командами, мають перспективу для вирішення цієї проблеми. Будемо співпрацювати, тестувати та випробовувати відібрані технології", – прокоментував результати хакатону заступник міністра оборони Валерій Чуркін.
Захід був організований Інноваційним хабом НАТО та Спільним центром НАТО-Україна JATEC. Також хакатон зібрав пропозиції від 40 команд, а до фіналу за результатами відбору потрапили 13 з них:
- Переможцем стала французька компанія Alta Ares, яка презентувала розробку "Вбудований штучний інтелект для розпізнавання, виявлення та ідентифікації".
- Друге місце посіла компанія Tytan Technologies GmbH з Німеччини за комплексне високотехнологічне рішення перехоплення повітряних цілей.
- На третьому місці – французька команда ATREYD за інноваційний підхід у виявленні та прогнозуванні траєкторії руху повітряних цілей та методу їх перехоплення.
Окремий приз отримала українська команда із проєктом РЕБ.
"Протидія ворожим авіаційним засобам залишається однією з головних задач. Ідеї запропоновані командами мають перспективу для вирішення цієї проблеми. Будемо співпрацювати, тестувати та випробовувати відібрані технології", – прокоментував результати заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.
Для подальшого розвитку відібраних рішень будуть залучені експертні установи НАТО, які також проаналізують запропоновані технології. Наступним кроком їх протестують та перевірять у бойовому використанні для підтвердження чи спростування заявлених можливостей.
Фінальним результатом досліджень має стати передача рішень Україні для можливості подальшого укладання контрактів з компаніями, що доведуть ефективність своїх виробів та технологій. Швидка імплементація та використання задля протидії загрозам від керованих авіаційних бомб – одна з пріоритетних цілей Міністерства оборони та Командування Повітряних сил ЗС України.

У штаб-квартирі НАТО обговорили з українською делегацією хід бойових дій та безпекову ситуацію
Що відомо про хакатон
Захід відбувався 27 березня у польському місті Бидгощ. Також до нього можна було долучитися онлайн. Темою хакатону 2025 року стала протидія керованим авіабомбам (КАБ).
NATO Innovation Challenge – це хакатон, організований Інноваційним хабом НАТО (Об'єднаним командуванням НАТО з питань трансформації) і державами-членами Альянсу.
Як підкреслили у Міноборони, змагання дає можливість проявити себе науковим об'єднанням, окремим інноваторам чи стартапам і має на меті розширити співпрацю НАТО з представниками галузі.
"Ворожі КАБи — одна з найбільших загроз для українських військових на лінії зіткнення та українських міст. Важливо, що саме ця тема є ключовою для чергового хакатону НАТО. Це доводить, що ми знаходимося в одному безпековому контексті з Альянсом", — підкреслив заступник міністра оборони Валерій Чуркін.
У Міноборони зауважили, що раніше участь у NATO Innovation Challenge могли брати представники виключно держав Альянсу. Цього року вперше до участі допустили представників України.
Нагадаємо, в Україні сформувалася сучасна індустрія виробників, яка забезпечує тилові потреби ЗСУ. В 2025 році закупівельна агенція Міноборони ДОТ співпрацює з майже сотнею українських постачальників, зокрема одягу, засобів індивідуального захисту тощо. Наразі українські виробники тилового майна мають шанс інтегруватися в систему постачальників НАТО.