ГУР опублікувало дані про ще 31 танкер та 11 капітанів тіньового флоту росії

Фото: ГУР
Головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило дані про ще 31 морське судно та 11 російських капітанів, які беруть участь у схемах обходу санкційних обмежень на торгівлю російською нафтою.
Про це повідомило ГУР, передає Рубрика.
Серед оприлюднених осіб – капітани танкерів, афілійованих із підсанкційною російською компанією "Совкомфлот", які порушують політику обмеження граничної ціни на російську нафту. Зокрема, це:
- капітан танкера KOTLAS Іван Нікіфіров і капітан танкера CORUS Костянтін Коваленко.
Як зазначили в ГУР, капітани володіють реальною інформацією про:
- власників "тіньових" танкерів,
- технічний стан суден,
- вантаж і його вартість,
- а також маршрут судна.
Саме вони ухвалюють рішення про відключення або маніпуляції з навігаційними системами кораблів, підробку даних про місцезнаходження суден, внесення неправдивих даних у маршрутні журнали, небезпечне перевантаження нафти між суднами в морі та застосування інших схем для обходу санкцій.
Такі дії не лише сприяють фінансуванню агресивної війни проти України, а й створюють загрозу глобальної екологічної катастрофи, підкреслили в ГУР.
У розділі "Морські судна" на порталі ГУР War&Sanctions вже доступні дані про 782 судна і 100 капітанів.
У лютому на порталі War & Sanctions Головне управління розвідки Міністерства оборони також опублікувало дані стосовно російського тіньового танкерного флоту.
Що відомо про тіньовий флот рф
Ще у грудні 2022 року росія почала створювати "тіньовий флот" зі старих танкерів для експорту нафти в обхід санкцій, накладених на неї через розв'язану проти України війну.
Як ми писали раніше, США ввели санкції проти організаторів транспортування російської нафти, проданої вище граничної стелі в 60 доларів за барель. Так, було заблоковано все їхнє майно у США, а також заборонено всі пов'язані з ними транзакції, які здійснюються як особами Сполучених Штатів зокрема, так і в межах країни загалом.
8 січня стало відомо, що Shandong Port Group, одна з найбільших портових компаній Китаю, запровадила заборону на обслуговування танкерів, що перебувають під санкціями США. Цей крок спрямований на обмеження доступу до ключових нафтових терміналів у провінції Шаньдун, яка є значним імпортером нафти з країн, що перебувають під американським ембарго, таких як Іран, росія та Венесуела.
Варто додати, що російські судна, що належать до так званого "тіньового флоту", з 2021 року стали джерелом щонайменше дев'яти нафтових розливів у різних частинах світу.
Своєю чергою українська розвідка ідентифікувала 238 нафтових танкерів, які забезпечують російській федерації багатомільярдні доходи та створюють загрози глобальній екологічній безпеці.

"Катери для ГУР": квитковий оператор Concert.ua долучився до благодійного проєкту

ГУР оприлюднило дані про спортсменів рф, які публічно підтримують війну проти України

ГУР та ЦПД опублікували дані про ще 11 російських пропагандистів
