Про це у Фейсбуці повідомляє "Рівнеоблводоканал", пише Рубрика.
За словами в.о. директора підприємства Андрія Грухаля, у квітні "Рівнеоблводоканал" готується до подачі води із пониженим тиском в окремі години. А це означає, що в кранах багатьох споживачів у певні години не буде напору, а в декого, хто живе на верхніх поверхах, води взагалі може не бути.
На підприємстві розуміють, що такий крок досить непопулярний і створить незручності для споживачів, проте іншого виходу, з огляду на ситуацію, що склалася, не бачать.
"Подача води із пониженим тиском відбуватиметься в окремі години вдень, коли вартість тарифу електроенергії найбільша, а також у нічний час", – зауважив Грухаль.
До погодинної подачі води із пониженим тиском підприємство вдається через скрутну фінансову ситуацію, яка склалася через невідповідність тарифів реальній економічній ситуації.
За словами Грухаля, нині економічно обґрунтований тариф мав би бути 57 грн 07 коп. за куб водопостачання та водовідведення (разом із ПДВ) для усіх без винятку категорій. Особливо для населення, яке складає левову частку споживачів послуг Рівнеоблводоканалу.
"Втім, саме для населення діючий тариф дуже далекий від реалій, бо досі залишається на довоєнному рівні (2021 року) і складає із ПДВ 32 грн 60 коп.", констатував керівник підприємства.
"Рівнеоблводоканал", відповідно до порядку формування тарифів, постійно надає в НКРЕКП усі необхідні документи із розрахунками і регулятор постійно затверджує новий, економічно обґрунтований для всіх тариф. Проте через постанову Уряду, яка рекомендує на час дії воєнного стану не піднімати вартість комунальних послуг для населення, ця категорія споживачів і далі платить по старих цифрах у платіжках.
За словами Грухаля, населення розраховується за спожиті послуги майже повністю, але економічно необґрунтований тариф призвів до того, що борг Рівнеоблводоканалу вже перевалив за 115 мільйонів гривень. Із них близько 70 мільйонів – це борг за електроенергію, а решта 45 мільйонів – борг підприємства перед "Рівнеазотом" за очистку стоків.
"Із такими боргами, як розумієте, навіть ті 20 мільйонів гривень, які на 2025 рік передбачила нам Рівненська обласна рада, ситуацію кардинально не змінять. Місто ж наші звернення просто залишило без відповіді. А оскільки тарифи для облводоканалів в НКРЕКП піднімати найближчим часом не збирається, то єдиним виходом, який дозволить нам бодай трохи зекономити на електроенергії, залишається погодинне обмеження водопостачання для населення", – підкреслив Грухаль.
Варто зазначити, що тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення залишаються на рівні тарифів станом на 24 лютого 2022 року.
Заступник керівника Офісу Президента Ігор Брусил повідомив, що в угоді про рідкісноземельні метали, яку мають… Читати більше
Оголошені американським президентом Дональдом Трампом тарифи для торгових партнерів США по всьому світу коливаються від 10% до… Читати більше
У межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA вдалося повернути ще 11 українських дітей… Читати більше
У Києві у галереї "Хлібня" Національного заповідника "Софія Київська" відкрилася експозиція унікальної колекції півників Васильківського майолікового… Читати більше
У Білому домі гостро відреагували на повідомлення ЗМІ про звільнення американського бізнесмена Ілона Маска з… Читати більше
У березні Україна експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.