Фото: Фейсбук / Андрій Садовий
Про це повідомив мер міста Андрій Садовий, пише Рубрика.
Це буде перший православний храм, зведений в історичному центрі міста за останні 130 років.
Повідомляють, що проєкт обрали за результатами архітектурного конкурсу, а будівництво планують розпочати після завершення війни — винятково за благодійні кошти.
Переможцем конкурсу став архітектор Андрій Лесюк. Як пишуть у спільноті NE:Urban, його робота є чудовим переосмисленням давніх православних традицій (хрестоподібного планування та монолітного куполу) з сучасними архітектурними рішеннями.
Окрім того, автори попрацювали й сформували правильні підходи до розміщення в ландшафті без радикальних трансформацій з мінімальним втручанням в схил та збереженням зелених насаджень.
Фото: Фейсбук / Андрій Садовий
Церкву збудують з цегли, а куполи й фасади оздоблять у стилі, який гармонійно вписується в ландшафт вулиці Пекарської. Всередині храму передбачене атмосферне освітлення, а поруч — окремо розташована дзвіниця.
Під основним приміщенням храму також розмістять кілька функціональних зон:
"Це буде місце, де поєднаються давні традиції та сучасний погляд на сакральну архітектуру", — розповів Андрій Садовий.
Фото: Фейсбук / Андрій Садовий
Нагадаємо, що в Україні відкрилася перша військова мусульманська мечеть Ас-Салам. Її спорудили за ініціативи ГУР Міністерства оборони України, в чиїх лавах воюють багато бійців-мусульман.
Також Рубрика писала, що минуло три місяці після ракетного удару росії по Києву, який пошкодив костел Святого Миколая, одну з головних архітектурних пам'яток столиці. Попри обіцянки Міністерства культури прибрати небезпечні уламки скла та провести першочергові протиаварійні заходи, вибиті вікна й досі залишаються на готичних вежах храму.
Спецпосланник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Кіт Келлог заявив, що Україна в рамках мирної… Читати більше
Протягом 2024 року Міністерство стратегічної промисловості збільшило виробництво крилатих ракет у 8 разів, в порівнянні… Читати більше
У ніч на 12 квітня російські загарбники атакували столицю ударними безпілотниками, внаслідок цього в кількох… Читати більше
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського… Читати більше
У бібліотеці ім. Доана Хизлана в турецькій Анталії відкрито книжкову поличку. Захід відбувся у межах… Читати більше
У Чернівцях відкрили вже третій в Україні центр каністерапії для психоемоційної допомоги людям, які постраждали… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.