Фото: Львівська міська рада
Про це пише Рубрика, посилаючись на Львівську міську раду.
Яке рішення?
Як наголошує керівник відділу професійної освіти Львівської міськради Богдан Іванусь, на безкоштовні навчання запрошують учасників бойових дій і ветеранів, які хочуть спробувати себе в нових професіях, опанувати новий фах чи просто відкрити для себе нові навички.
"Наші заклади професійно-технічної освіти нададуть якісні, фахові знання, з якими вони в подальшому зможуть працевлаштуватись. Партнерами цього проєкту є багато бізнесів та підприємств, які готові брати до себе нові кадри", – розповів Богдан Іванусь.
Це стосується фактично будь-якої професії, якої навчають у профтехах Львова: кулінарія, металообробка чи швейна справа.
"Це історія про можливості і руйнування стереотипів про училища, бо саме тут можна швидко і якісно здобути практичні знання, незалежно від віку чи попереднього досвіду», – підкреслив Богдан Іванусь.
Фото: Львівська міська рада
Як це працює?
Першими такою можливість скористались пацієнти реабілітаційного центру UNBROKEN, які спробувати професію зварювальника. Пробне заняття провели в центрі на віртуальному тренажері, а вже друге заняття відбувалось на базі училища.
Однак це далеко не всі професії, які можуть опанувати захисники і захисниці. Зокрема ветеран війни Роман Палій спробував себе у ролі вітражника. Чоловік каже, що це дуже терапевтичне заняття.
«Я сьогодні робив вітражний виріб – кулон зі скла. Зробив його своїй дружині, яка дуже мене підтримує, допомагає, весь час зі мною в реабілітаційному центрі.
Фото: Львівська міська рада
Мені дуже сподобалось це робити, відволікає від зайвих думок та допомагає розпрацьовувати дрібну моторику рук, які мене не дуже слухаються після поранення», – каже ветеран війни.
В середньому короткий курс введення в професію станових чотири тижні, однак з кожним із ветеранів буде працювати індивідуальний підхід.
Фото: Львівська міська рада
Після проходження навчання всі учасники та учасниці отримають сертифікат про отримання мікрокваліфікації, в яких вони вже зможуть працевлаштуватись. Партнерами цього проєкту є багато бізнесів та підприємств, які готові брати до себе нові кадри.
Окрім того, опанувавши професію в училищі, ветерани можуть відкрити ФОП та пройти бізнес-навчання та отримати грант від міста на розвиток власної справи. До прикладу, якщо демобілізований захисник України навчиться гарно стригти людей, він може стати барбером і отримати гроші на відкриття власного ветеранського бізнесу – барбершопу. В такий спосіб ветерани можуть самі собі створити умови для роботи в тій сфері, в якій хочуть.
У Запорізької області російський дрон влучив в автомобілі у прифронтовій громаді, внаслідок цього загинув чоловік,… Читати більше
Жорсткі пакети санкцій проти російської федерації готують американські сенатори, включно з 500% митом на товари… Читати більше
У ніч на 2 квітня російські дрони-камікадзе атакували масовано Харків, пролунали вибухи. Унаслідок удару по… Читати більше
Фінляндія почне підготовку до виходу з Оттавської конвенції, яка забороняє застосування, накопичення запасів, виробництво і… Читати більше
У дитячій лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова запрацював оновлений опіковий центр – єдиний спеціалізований… Читати більше
Україна надає США повну інформацію про порушення росією часткового припинення вогню, що включає заборону ударів… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.