Гуманітарна підтримка та допомога біженцям: Норвегія виділить €264 мільйони Україні

Уряд Норвегії на гуманітарну підтримку України та допомогу біженцям у сусідніх з нашою державою країнах у 2025 році виділить 3 мільярди норвезьких крон (264,7 млн євро).
Про це йдеться у заяві норвезького уряду, інформує Рубрика.
"Атаки Росії на цивільну інфраструктуру, електропостачання, лікарні, школи та житлові будинки продовжуються на повну силу, і все більше українців щодня змушені евакуюватися або покидати свої домівки.
У той час, коли міжнародне гуманітарне фінансування для України скорочується, Норвегія і надалі залишатиметься надійним донором зусиль, спрямованих на захист цивільного населення та порятунок життів", – заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.
Як зазначається, це фінансування є частиною 12,5 мільярда крон (1,1 млрд євро), які Норвегія виділяє на цивільну допомогу Україні та Молдові у 2025 році.
Фінансування буде спрямовано через гуманітарні організації, такі як:
- організації ООН,
- МКЧХ,
- а також норвезькі та міжнародні неурядові організації.
Пріоритет надається наданню захисту та гуманітарної допомоги у вигляді житла, продуктів харчування, води та санітарії, електроенергії та опалення, освіти, охорони здоров'я та психосоціальної підтримки мільйонам переміщених осіб та іншим українцям, які перебувають у скрутному становищі.
У Заяві йдеться, що фінансування також буде спрямовано на заходи з:
- протидії сексуальному насильству,
- операції з розмінування.
Як повідомлялось, у середу до Києва із візитом прибули міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде та міністерка праці й інтеграції Тоньє Бренна. Вони зустрілися з українськими високопосадовцями у Києві та відвідали Харків.

Удвічі більше, ніж торік: у Норвегії серед українців з тимчасовим захистом 30% влаштувалися на роботу
Допомога Норвегії
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський 20 березня побував з візитом до Норвегії та провів низку зустрічей. З міркувань безпеки інших подробиць про програму президента України в Норвегії не розкривається.
Проте у цей день норвезька компанія Nammo, що виробляє боєприпаси, та одне з українських підприємств оборонно-промислового комплексу підписали заяву про стратегічне співробітництво, яка передбачає створення спільного підприємства з виробництва 155-мм снарядів.
До того ж норвезька компанія Kongsberg Defence & Aerospace має намір виробляти в Україні ракети для систем ППО NASAMS. Мова йде про виробництво сотень ракет. Компанія розглядає можливість створення спільних підприємств "протягом кількох місяців".
Окрім того, для України Норвегія виділила новий пакет фінансової допомоги. Кошти будуть спрямовані на закупівлю додаткових засобів ППО. Кошти будуть спрямовані на закупівлю засобів ППО у США в рамках програми JUMPSTART.