Держдеп США виділить кошти на програму, що документувала викрадення українських дітей, – ЗМІ

Фото: Ілюстративне
Державний департамент Сполучених Штатів повідомив у четвер, 27 березня, що програма документування викрадених українських дітей отримала короткострокове фінансування після зупинення її 25 січня.
Про це повідомляє Reuters, передає Рубрика.
"Фінансування надається на короткий період, поки співробітники Conflict Observatory забезпечують належну передачу критично важливих даних про дітей відповідним органам", – заявив представник Держдепартаменту. – "Це частина стандартної процедури закриття припинених програм".
Раніше у березні законодавці-демократи закликали адміністрацію президента Дональда Трампа відновити фінансування програми.
У ЗМІ повідомлялося про можливість втрати величезної кількості інформації, зокрема:
- супутникових знімків,
- інших даних про приблизно 30 тис. дітей, вивезених з України.
Ініціатива, яку фінансував уряд США, реалізовувалася лабораторією гуманітарних досліджень Єльського університету. Вона допомогла відстежити тисячі українських дітей, викрадених Росією.
Рішення про зупинення програми було ухвалено після того, як Трамп розпорядився переглянути, як він висловився, марнотратне витрачання коштів платників податків США на цілі, які не відповідають американським інтересам.

Мільйони дітей в Україні страждають через агресію рф: ООН рішуче засудила російську агресію
У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента росії володимира путіна і його уповноваженої з прав дитини марії львової-бєлової у зв'язку з депортацією дітей.
Як повідомлялось, очолюваний Ілоном Маском Департамент урядової ефективності Білого дому (DOGE) припинив фінансування Гуманітарної дослідницької лабораторії Єльського університету, яка допомагала з пошуком українських дітей, викрадених Росією.
Група законодавців від Демократичної партії у Палаті представників США закликала адміністрацію президента Дональда Трампа відновити програму, яка допомагає розшукувати українських дітей, викрадених Росією. У спільному листі зазначалося, що це рішення означає, що дослідники втратили доступ до великої кількості інформації, включаючи супутникові зображення та інші дані, про близько 30 тис. дітей, вивезених з України.
Агентство Reuters написало з посиланням на джерела, що скасування контракту Держдепартаменту з Yale HRL призвело до видалення доказів воєнних злочинів на суму 26 млн доларів, що допомогло б захистити Володимира Путіна.
Минулого тижня Держдеп спростував інформацію ЗМІ про нібито видалення даних щодо українських дітей, яких депортувала росія після згортання фінансування проєкту Єльського університету, який допомагав із їхнім пошуком.
"Фінансування (проєкту – ред.) було припинено на основі оцінок, які ми робили щодо цілої низки джерел фінансування, стосовно відповідності їх нашим інтересам та інтересам Америки. Однак я можу сказати, що теорія змови, чи страх абощо стосовно видалення даних не відповідає дійсності. Це неправда. Дані існують.
Вони не були під контролем Держдепартаменту. Але ми знаємо, хто керує даними і вебсайтом, і ми повністю впевнені, що дані існують, вони не були видалені і не зникли. Тож це хороша новина", – наголосила речниця Держдепу Теммі Брюс.
Вона зауважила, що "основне — це мета, якої потрібно досягти, а не конкретна структура, у межах якої це відбувається". А оскільки питання повернення дітей обговорювали президенти США та України Дональд Трамп і Володимир Зеленський, то це "досить чіткий сигнал, що ми можемо й надалі працювати над важливими питаннями й досягати результатів".
Зазначається, що фінансована урядом США ініціатива під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету допомогла відстежити тисячі українських дітей, викрадених росією.
Нагадаємо, адміністрація Трампа проситиме росію повернути українських дітей як один із ключових кроків для зміцнення довіри.