Україна ділитиметься технологіями з країнами-учасниками "сил гарантування", – Зеленський

Президент Володимир Зеленський на саміт Коаліції охочих. Фото: ОПУ
Президент Володимир Зеленський заявив, що діяльність "сил гарантування" в Україні стосуватиметься також навчання українських сил та обміну технологіями.
Про це він сказав на пресконференції за підсумками саміту "коаліції охочих" у Парижі, пише "ЄП".
Як зазначив український лідер, завдання контингенту, який готує "коаліції охочих", стосуватиметься не тільки гарантій безпеки, а саме "розташування в стратегічних місцях".
"Але є ще тренування, навчання, виробництво, копродукція, ліцензії наших партнерів… щоб виробляти це (іноземну військову техніку. – ред.) в Україні. Це швидше і дешевше, якщо чесно", – додав він.
Глава держави також згадав обмін технологіями як складову співпраці з учасниками "сил гарантування".
"Свої технології, наші напрацювання в час цієї війни, які в нас є щодо, наприклад, дронів, ракет, протиповітряної оборони – цими напрацюваннями ми будемо ділитися з тими країнами-партнерами, які гарантують нам безпеку своїм контингентом", – зазначив Зеленський.
Нагадаємо, що на початку березня Кабінет Міністрів підтримав постанову, що унормовує правила передачі конструкторської документації на українську зброю до різних субʼєктів господарювання для масштабування її виробництва.
Варто зауважити, що Україна стала однією з п'яти країн, які мають розроблену, випробувану та готову до бойового застосування лазерну зброю. Розробкою українських винахідників опікуються Сили безпілотних систем, бо у першу чергу її планують використовувати для знищення російських дронів типу "Шахед".
Окрім вже відомих розробок, таких як крилата ракета "Паляниця" та ракета-дрон "Пекло", цього року з'явилися новини про ще одну високотехнологічну розробку – ракету "Рута". Її успішно випробували, вона може розвивати швидкість до 500-800 км/год.
Також у Збройних силах України розпочався масштабний проєкт "Лінія дронів", ініційований Президентом України. Його мета – розвиток найкращих підрозділів безпілотних систем та масштабування їхнього бойового досвіду у Силах оборони.
Щобільше Міністерство стратегічних галузей промисловості України консолідує вітчизняну оборонну індустрію під єдиним брендом "Zbroya" для просування української зброї на світовий ринок.

Знищує цілі в морі, на землі та в повітрі: у Мінцифри розповіли як працює секретний дрон "Катран"

IT-коаліція, яка підсилює та масштабує цифрові спроможності Сил оборони, уже налічує 17 учасників

Україна спільно з Чехією створює угрупування супутників оптичної розвідки
