fbpx
Сьогодні
15:10 27 Бер 2025

У "Довіднику безбар’єрності" з’явилися правила спілкування з батьками, які виховують дітей з інвалідністю, – Зеленська

Фото: nus.org.ua

Олена Зеленська повідомила, що у "Довіднику безбар'єрності" оновлено розділ, в якому йдеться про те, як коректно спілкуватися з батьками, які виховують дітей з інвалідністю.

Про це перша леді поінформувала у Телеграмі, передає Рубрика.

У чому проблема?

Як зауважила Олена Зеленська, втрутитися з непроханими порадами та зауваженнями щодо галасу або надмірної активності в громадському місці – чи не найгірше, що можна зробити у взаємодії з будь-якими мамами й татами. А тим паче, коли йдеться про батьків дітей з інвалідністю: ви не можете знати напевно, проявом чого є така поведінка.

Яке рішення?

" Як коректно спілкуватися з різними людьми, зокрема з батьками, які виховують дітей з інвалідністю, розповідає оновлений розділ "Довідника безбар'єрності"", – зазначила Олена Зеленська.

Як це працює?

За словами першої леді, інвалідність дитини – це складно, однак це стан, у якому вона живе, і любити та піклуватися про дитину природно для батьків.

Водночас чи не найважче – боротись із соціальними бар'єрами та стигмою.

"Найперше фахівці радять ніколи не ставити під сумнів дії батьків, які зі своєю дитиною 24/7. Але й бажання підтримати треба висловлювати дуже обережно.

Рекомендують не драматизувати ситуацію, не жаліти родину та не розглядати з надмірною цікавістю. І звичайно, не вживати висловів на зразок: «Яка ж це кара небесна!», «Хрест на все життя», «Ви мало робите для дитини»", – зауважила Зеленська.

Дружина Президента нагадала, що більше про толерантне спілкування можна прочитати в "Довіднику безбар'єрності" – посібнику із сучасної етики взаємодії.

Довідка

Президент Володимир Зеленський 2020 року підписав указ "Про забезпечення створення безбар'єрного простору в Україні", ухвалено Національну стратегію безбар'єрності, План заходів із подолання бар'єрів, з'явилася Рада безбар'єрності при Кабінеті міністрів.

На основі запропонованого дружиною Президента бачення безбар'єрного суспільства великі компанії-працедавці об'єднались у спільноту "Бізнес без бар'єрів"; із громадськими організаціями було розроблено електронний "Довідник безбар'єрності" – перший посібник із коректного спілкування. Реалізовано також кілька інфраструктурних проєктів, щоб безбар'єрними ставали простори в громадах і культурних закладах.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що оновлений розділ "Довідника безбар'єрності" розповідає про те, як коректно взаємодіяти з людьми, які мають видимі травми обличчя.

Також Олена Зеленська розповіла, що сьомий епізод освітнього серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія" розповідає про спілкування і підтримку людей, які повернулися із полону.

Окрім того, повідомлялось, що у Полтаві активно тестують і просувають додаток, який дає шанс на просте й зрозуміле спілкування дітям, які мають проблеми з мовленням. Як він працює читайте у тексті "Рубрики" "TippyTalk: як працює додаток, через який можуть спілкуватись ті, хто не може говорити".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: