Російські заводи з виготовлення вибухівки обходять санкції завдяки виробникам добрив

Російські підприємства, що виробляють вибухівку, обходять санкції через компанії-виробники добрив.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на документи щодо постачання сировини до росії.

Як зазначають у виданні, десятки тисяч тонн азотної кислоти та азотно-сірчано-кислотної суміші були замовлені для підприємств і заводів, підконтрольних АТ  "Спецхимия" — одному з найбільших російських виробників вибухових речовин.

Замовлення для цих підприємств були розміщені через дочірні компанії EuroChem Group AG та АТ "Уралхим", які спеціалізуються на виробництві добрив.

Ці хімічні сполуки є ключовими компонентами тротилу, пороху та інших подібних матеріалів.

Зауважують, що EuroChem і "Уралхим" досі уникали найжорсткіших американських і європейських санкцій, оскільки їхня продукція вважається критично важливою для світового сільського господарства та продовольчих поставок.

Деякі з 11 заводів, зазначених у документах як отримувачі сировини, вже перебувають під санкціями як частина російського ОПК. Документи з номерами замовлень підтверджують, що постачання кислоти узгоджене та буде здійснене протягом року.

EuroChem, зареєстрована у швейцарському Цузі, планує поставити близько 40 000 тонн азотної кислоти через свою російську дочірню компанію на заводи, пов'язані з "Ростехом".

Процес ручного заряджання БМ-21 Град бійцями ЗС рф

Також цього року постачання сировини очікуються на:

  • завод ім. Свердлова в Дзержинську,
  • Бійський завод,
  • Солікамський завод "Урал",
  • Тамбовський пороховий завод,
  • Пермський пороховий завод,
  • Казанський державний пороховий завод.

Нагадаємо, 25 березня стало відомо, що Сполучені Штати Америки розглядають умови російської федерації щодо угоди про перемир'я з Україною у Чорному морі. Серед них і часткове зняття санкцій.

Водночас Рада Європейського Союзу в роковини повномасштабного вторгнення, 24 лютого, ухвалила 16-й пакет санкцій проти росії. Під забороною опинилися ще 74 судна "тіньового флоту".  Також 13 регіональних банків не зможуть надавати спеціалізовані послуги з обміну фінансовими повідомленнями, і ЄС призупинить ліцензії на мовлення 8 російських ЗМІ.

До цього Рада економічної безпеки України закликала ЄС додати до списку хроміт (хромову руду) — ключову сировину для виробництва артилерії, що потрапляє до рф через країни ЄС, зокрема Нідерланди. 

Оскільки, як писала Рубрика, хромова руда, яку використовують для виробництва артилерії, реекспортувалася до росії через Нідерланди.

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський: будемо працювати й надалі, щоб відповідальність росії за війну була відчутною

Пріоритетом роботи влади залишається максимальний захист українських інтересів, зміцнення міжнародних партнерств та активне використання всіх… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

Українські зброярі створили новий гранатомет

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

Українські солдати на передовій не просять грошей, їм потрібна зброя для захисту, – духовний радник Трампа

Особистий духовний радник президента США Дональда Трампа Марк Бернс заявив, що українські солдати на передовій… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

Translate Ukraine 2025: Український інститут книги назвав 81 твір, який перекладуть у цьому році

Експертна рада програми підтримки перекладів Translate Ukraine, яку реалізовує Український інститут книги, затвердила список  проєктів-переможців. У… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

Двом російським генералам, які наказали ударити “Іскандером” по драмтеатру у Чернігові повідомили про заочну підозру

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще двох російських генералів, які командували повітряним ударом по… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

Армія рф почала активно застосовувати скиди з отруйними речовинами на фронті

Російські війська почали активно застосовувати скиди з отруйними речовинами. Зокрема, відомо про декілька випадків на… Читати більше

Monday March 31st, 2025