Російські заводи з виготовлення вибухівки обходять санкції завдяки виробникам добрив

Застосування коригованого снаряду 3ОФ95 "Краснополь-М" у російській САУ 2С44, грудень 2024. Фото: російські ЗМІ
Російські підприємства, що виробляють вибухівку, обходять санкції через компанії-виробники добрив.
Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на документи щодо постачання сировини до росії.
Як зазначають у виданні, десятки тисяч тонн азотної кислоти та азотно-сірчано-кислотної суміші були замовлені для підприємств і заводів, підконтрольних АТ "Спецхимия" — одному з найбільших російських виробників вибухових речовин.
Замовлення для цих підприємств були розміщені через дочірні компанії EuroChem Group AG та АТ "Уралхим", які спеціалізуються на виробництві добрив.
Ці хімічні сполуки є ключовими компонентами тротилу, пороху та інших подібних матеріалів.
Зауважують, що EuroChem і "Уралхим" досі уникали найжорсткіших американських і європейських санкцій, оскільки їхня продукція вважається критично важливою для світового сільського господарства та продовольчих поставок.
Деякі з 11 заводів, зазначених у документах як отримувачі сировини, вже перебувають під санкціями як частина російського ОПК. Документи з номерами замовлень підтверджують, що постачання кислоти узгоджене та буде здійснене протягом року.
EuroChem, зареєстрована у швейцарському Цузі, планує поставити близько 40 000 тонн азотної кислоти через свою російську дочірню компанію на заводи, пов'язані з "Ростехом".

Процес ручного заряджання БМ-21 Град бійцями ЗС рф
Також цього року постачання сировини очікуються на:
- завод ім. Свердлова в Дзержинську,
- Бійський завод,
- Солікамський завод "Урал",
- Тамбовський пороховий завод,
- Пермський пороховий завод,
- Казанський державний пороховий завод.
Нагадаємо, 25 березня стало відомо, що Сполучені Штати Америки розглядають умови російської федерації щодо угоди про перемир'я з Україною у Чорному морі. Серед них і часткове зняття санкцій.
Водночас Рада Європейського Союзу в роковини повномасштабного вторгнення, 24 лютого, ухвалила 16-й пакет санкцій проти росії. Під забороною опинилися ще 74 судна "тіньового флоту". Також 13 регіональних банків не зможуть надавати спеціалізовані послуги з обміну фінансовими повідомленнями, і ЄС призупинить ліцензії на мовлення 8 російських ЗМІ.
До цього Рада економічної безпеки України закликала ЄС додати до списку хроміт (хромову руду) — ключову сировину для виробництва артилерії, що потрапляє до рф через країни ЄС, зокрема Нідерланди.
Оскільки, як писала Рубрика, хромова руда, яку використовують для виробництва артилерії, реекспортувалася до росії через Нідерланди.