Фото: ТСН
Про це повідомила міністерка праці й інтеграції Норвегії Тоньє Бренна під час візиту до Києва, повідомляє VG.
Норвезька посадовиця зазначила, що серед українців з тимчасовим захистом у її країні працевлаштовані 30%.
"Частка зайнятості за минулий рік подвоїлася. Крім того, дуже висока участь у різних кваліфікаційних програмах. Майже всі українці у Норвегії зараз або працюють, або проходять кваліфікацію", зазначила Тоньє Бренна.
Урядовиця скандинавської країни згадала також, що всього у Норвегії близько 90 тисяч українців і під час зустрічей у Києві планують говорити зокрема про те, які можливості та навчання їм варто запропонувати, щоб після завершення війни вони були потрібні в Україні.
Бренну також запитали, який запас часу буде в українців з тимчасовим захистом від того моменту, коли буде укладена потенційна мирна угода, до часу, коли дія їхнього статусу для перебування у Норвегії закінчиться.
"Наша мета – надавати їм можливості інтеграції без обмежень, але наразі ми не можемо сказати, скільки ще будуть діяти дозволи на проживання. Українці у Норвегії висловлюють дуже велику вдячність за те, як ми їх прийняли", підкреслила норвезька міністерка.
Нагадаємо, що уранці 26 березня міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде та міністерка з праці та інтеграції Тоньє Бренна прибули з візитом до Києва. Зазначають, що для міністерки Бренни це перший візит в Україну. Вона планує обговорити підготовку до повернення додому українців, які наразі перебувають під тимчасовим захистом у Норвегії.
Тимчасовий захист для українських біженців в інших країнах
Нагадаємо, що тимчасовий механізм захисту для українців, що шукали прихистку від повномасштабної війни на території Євросоюзу, запрацював в багатьох країнах 4 березня 2022 року.
31 грудня стало відомо, що Велика Британія надала притулок понад 300 тисячам українців, які через повномасштабне вторгнення росії змушені були залишити свою країну.
Також 21 грудня Палата депутатів, нижня палата парламенту Чехії схвалила в третьому читанні збір законів Lex Ukraine VII, які дозволяють продовжити тимчасовий захист шукачів притулку з України ще на рік.
А у Сполучених Штатах Америки ухвалили рішення про продовження статусу тимчасового захисту (Temporary Protected Status, TPS) для громадян України ще на 18 місяців.
Варто додати, що 25 червня Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для понад 4 мільйонів українців, які знайшли прихисток в ЄС від російської агресії.
Відомо, що у низці європейських країн українцям виплачуватимуть до 5300 євро за дострокове повернення додому.
Солдати Північної Кореї тренуються на військовій базі, яку побудували за зразком Сеула та інших південнокорейських… Читати більше
ПоширитиТвіттнутиПідтримати "Довженко-Центр" розпочинає масштабний проєкт дослідження та переосмислення найяскравішої течії української кінематографії – Українського поетичного… Читати більше
Найкращою гарантією безпеки України у разі припинення вогню з російською федерацією є українська армія. Так… Читати більше
Україна розпочинає розробку власної великої мовної моделі (LLM), що стане основою для створення тисяч штучно-інтелектуальних… Читати більше
Торецьк Донецької області російські загарбники намагаються обійти з флангів, загалом у місті зросла інтенсивність бойових… Читати більше
Глава Білого дому Дональд Трамп висловив впевненість у тому, що Сполучені Штати Америки візьмуть контроль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.