Фото: NTB/Javad Parsa/via REUTERS
За даними анонімних джерел видання, європейські зусилля щодо забезпечення безпеки для України змінюють напрямок. Замість відправлення військ вони шукають альтернативні варіанти підтримки, оскільки стикаються з політичними та матеріально-технічними обмеженнями.
В той час, як Лондон і Париж тижнями працювали над планом відправки тисяч військових в Україну для допомоги в забезпеченні майбутнього припинення вогню, анонімні дипломати кажуть, що все більше визнають, що відправка таких сил не є найвірогіднішим результатом.
"Вони (європейські країни, – ред.) відступають від наземних військ і намагаються змінити те, що вони робили, на щось, що могло б бути більш розумним", – сказав один європейський дипломат.
Інший анонімний дипломат зазначив, що коли Україна була в кращому становищі, ідея відправки військ виглядала привабливою. Однак з огляду на поточну ситуацію та політику адміністрації США, ця пропозиція більше не виглядає так привабливо.
Варто додати, що завтра Франція, яка тісно співпрацює з Британією, прийме 30 лідерів і делегацій із близько 30 країн, які є частиною того, що стало "коаліцією охочих". Зустріч покликана конкретизувати деякі ідеї.
Що відомо про "Коаліцію охочих"
Нагадаємо, в столиці Британії Лондоні 2 березня проходила зустріч міжнародних лідерів. У ньому взяли участь лідери понад 10 держав, а також керівництво ЄС і НАТО. Стармер на пресконференції після саміту повідомив, що "низка країн" виявили бажання бути частиною плану із забезпечення миру в Україні. Прем'єр-міністр назвав це "коаліцією охочих".
На сьогодні президент Франції Еммануель Макрон та Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер ведуть переговори із 37 країнами про створення "коаліції охочих" в Україні, якщо буде досягнуто мирного врегулювання.
За словами співрозмовників Bloomberg, найближчими днями військові начальники представлять Стармеру і Макрону більш детальні варіанти миротворчих сил в Україні. Ці варіанти обговорюватимуться з лідерами інших країн під час віртуальної телефонної розмови цими вихідними.
Потім плани представлять Трампу, якого очікується переконати надати гарантії безпеки США у вигляді військово-повітряних сил, розвідки та спостереження за кордонами без необхідності надавати американські війська для миротворчих сил.
У матеріалі йдеться, що Британія і Франція також не хочуть, щоб США поступилися вимогам російського диктатора володимира путіна щодо демілітаризації України і змусили президента України Володимира Зеленського провести вибори до узгодження постійної мирної угоди. У середу Стармер заявив, що викрадення Росією українських дітей також має розглядатися у рамках врегулювання.
ПоширитиТвіттнутиПідтримати "Довженко-Центр" розпочинає масштабний проєкт дослідження та переосмислення найяскравішої течії української кінематографії – Українського поетичного… Читати більше
Найкращою гарантією безпеки України у разі припинення вогню з російською федерацією є українська армія. Так… Читати більше
Україна розпочинає розробку власної великої мовної моделі (LLM), що стане основою для створення тисяч штучно-інтелектуальних… Читати більше
Торецьк Донецької області російські загарбники намагаються обійти з флангів, загалом у місті зросла інтенсивність бойових… Читати більше
Глава Білого дому Дональд Трамп висловив впевненість у тому, що Сполучені Штати Америки візьмуть контроль… Читати більше
Історики Тімоті Снайдер, його дружина Марсі Шор та філософ Джейсон Стенлі, які були професорами Єльського… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.