До Києва прибули глава МЗС та міністерка праці й інтеграції Норвегії

Фото: Tuva Bogsnes / UD
Уранці 26 березня міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде та міністерка з праці та інтеграції Тоньє Бренна прибули з візитом до Києва.
Про це пише "ЄП" з посиланням на VG.
Зазначають, що для міністерки Бренни це перший візит в Україну. Вона планує обговорити підготовку до повернення додому українців, які наразі перебувають під тимчасовим захистом у Норвегії.
"Для мене це про розуміння потреб. Ми хочемо, щоб 90 тисяч українців у Норвегії були найкращим чином підготовлені для того, щоб повернутися у свою країну, яка колись буде відбудована", – сказала норвезька посадовиця.
Бренна додала, що Норвегія хоче, щоб ті, хто зараз навчається, завершив навчання.
"Українська молодь у Норвегії повинна мати можливість використати цей час, щоб покращити свої навички – і так, щоб це відповідало потребам України. Ми обговоримо з українськими урядовцями, що буде потрібно країні для функціонального суспільства після років війни", – пояснила міністерка.
Своєю чергою міністр норвезького зовнішньополітичного відомства зазначив, що їхня делегація завітала до України у дуже важливий час.

Фото: мережі Х / Еспен Барт Ейде
"Ми приїхали до Києва у дуже важливий час для України. Війна йде дуже інтенсивними темпами, обидві сторони готують собі позицію для перемовин, що можуть прокласти шлях до мирних переговорів", наголосив Ейде.
З його слів, плани на повоєнний час варто починати будувати вже зараз.
"Норвезька підтримка має бути довгостроковою, і думаю, важливо планувати, як ми потім продовжимо підтримувати Україну. Сподіваюся, одного дня це буде щось інше, ніж велетенські обсяги боєприпасів", підкреслив глава МЗС.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський 20 березня побував з візитом до Норвегії та провів низку зустрічей. З міркувань безпеки інших подробиць про програму президента України в Норвегії не розкривається.
Проте у цей день норвезька компанія Nammo, що виробляє боєприпаси, та одне з українських підприємств оборонно-промислового комплексу підписали заяву про стратегічне співробітництво, яка передбачає створення спільного підприємства з виробництва 155-мм снарядів.
До того ж норвезька компанія Kongsberg Defence & Aerospace має намір виробляти в Україні ракети для систем ППО NASAMS. Мова йде про виробництво сотень ракет. Компанія розглядає можливість створення спільних підприємств "протягом кількох місяців".
Окрім того, для України Норвегія виділила новий пакет фінансової допомоги. Кошти будуть спрямовані на закупівлю додаткових засобів ППО. Кошти будуть спрямовані на закупівлю засобів ППО у США в рамках програми JUMPSTART.