Фото: facebook.com / Taclbery
Про це повідомив у інтерв'ю "Радіо Свобода" речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
Чи потраплять вони під умови морського перемир'я, зі слів пресофіцера, залишається відкритим питанням.
Як Плетенчук пояснив, для України це перш за все зупинка обстрілів портів.
"Для нас перемир'я на морі – це припинення обстрілів портової інфраструктури України. Це для нас, ми це бачимо так. Що в це вкладає росія, звісно, здогадатися не важко, але в будь-якому разі треба читати кінцевий документ, тоді можна буде робити вже якісь висновки", наголосив речник.
Пресофіцер нагадав, що росія активно використовує озброєння, яке формально не є "морським", але завдає основних ударів по Україні:
"Якщо брати оперативно-тактичний ракетний комплекс "Іскандер-М" – пуски відбуваються з території Криму, тобто суходолу. Якщо брати пуски "Шахедів" – це так само мис Чауда, Крим; Приморсько-Ахтарськ, РФ. Так, вони заходять з моря, ми їх зустрічаємо з моря. Але чи це є морською компонентою, чи ні. Ракети, які вони запускають з літаків з акваторії Чорного моря, чи це є частиною складовою перемир'я на морі", – зазначив речник ВМС.
Що стосується крилатих ракет "Калібр", які розміщені на ракетоносіях у морі, то вони теж є небезпечними, але з початку року росіяни використовували їх усього тричі й не зовсім успішно.
Без відповідей на ці питання "перемир'я на морі" може виявитися формальністю, яка не зупинить головних загроз для України. Ймовірно, про це і говоритимуть делегації України, США й рф під час переговорів у Саудівській Аравії.
Раніше в Офісі президента пояснили, що ймовірне 30-денне перемир'я передбачає "повну тишу". За словами Зеленського, на зустрічі українська сторона представила США три головні ініціативи:
Що відомо про перемовини в Ер-Ріяді
Напередодні, 23 березня в столиці Саудівської Аравії відбулася зустріч української та американської делегацій, де розглядали пропозиції для безпеки обʼєктів енергетики й інфраструктури.
За словами Умєрова, розмова була "конструктивною та змістовною", на ній обговорили "ключові питання", зокрема в енергетичній сфері. Президент України Володимир Зеленський також назвав зустріч делегацій "достатньо корисною".
А 24 березня у столиці Саудівської Аравії, в Ер-Ріяді, після того, як напередодні представники США зустрічалися з представниками України, проходили нові перемовини між американською та російською делегаціями.
У Білому домі заявляли, що на переговорах намагатимуться досягти морського режиму припинення вогню в Чорному морі для вільного судноплавства, а також обговорять "лінію контролю". Крім того, він сказав, що Вашингтон просить москву повернути депортованих українських дітей як один із заходів "зміцнення довіри".
росія у відповідь на пропозицію припинення вогню щодня атакує Україну дронами, бомбами, артилерією та балістикою.… Читати більше
У Великій Британії, у графстві Кент, відкрили Центр порятунку левів для утримання тварин, евакуйованих з… Читати більше
Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук наголосив, що у разі порушення російською федерацією перемирʼя на Чорному… Читати більше
У пошкоджених внаслідок дронового удару корпусах харківського шпиталю закрили контури вікон і вже відновили операції.… Читати більше
На фестивалі документального кіно CPH:DOX у Данії фільм українського режисера Мстислава Чернова "2000 метрів до… Читати більше
Президент Фінляндії Александр Стубб після семигодинної зустрічі з американським президентом Дональдом Трамом заявив, що США… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.