Про це пише "Рубрика" з посиланням на Greenpeace Україна.
Конкурс стартує 25 березня і триватиме до 11 квітня 2025 року (включно).
Для подачі необхідно заповнити спеціальну реєстраційну форму. Відповідь на заявку надійде протягом 14-18 квітня 2025.
До участі у конкурсі запрошуються жінки з Івано-Франківської, Львівської, Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської областей. Учасниці повинні мати базову технічну освіту або попередній досвід роботи у суміжній галузі, а також бажання розвиватися і працювати у сфері сонячної енергетики.
Навчання для монтувальниць сонячних електростанцій відбуватиметься у форматі онлайн, але включатиме обов'язкову тижневу офлайн практику у Києві. Потужності для проведення професійного навчання забезпечують фахівці у сфері сонячної енергетики, компанія Atmosfera. Організатори навчання відшкодують монтувальницям вартість квитків до Києва та назад, а також проживання на час практичної роботи.
Після успішного проходження курсу 30 жінок отримають професійні сертифікати і зможуть попрактикуватися у встановленні сонячних електростанцій на соціальній інфраструктурі України. Найактивніші монтувальниці отримають допомогу у подальшому працевлаштуванні.
"В умовах повномасштабної війни та енергетичної кризи, спричиненої російськими атаками, попит на встановлення сонячних електростанцій в Україні зростає. Водночас під час війни загострилася проблема "кадрового голоду". Активне залучення жінок у "зелену" технічну сферу, яка традиційно вважалася чоловічою, стає відповіддю на цю потребу. Тож ми запрошуємо українських жінок подаватися на конкурс і стати рушієм суспільних змін!", — каже старша кампейнерка Greenpeace Україна та лідерка проєкту "Зелене відновлення України" Поліна Колодяжна.
У серпні 2024 року Greenpeace вперше в Україні організувала навчання "Монтувальниця сонячних електростанцій" для десяти жінок. Тоді заявки на конкурс подали 150 українок, що свідчить про велику цікавість до професії та її актуальність.
Проєкт реалізують "Вімен ін Тех Україна" та Greenpeace Україна у співпраці з гуманітарною організацією "Людина в біді" та за фінансової підтримки чеського народу.
Як писала Рубрика, восени дев'ять жінок отримали професійні сертифікати і віднині можуть працювати над встановленням "сонячних" об'єктів.
Нагадаємо, що жінки, які змінюють STEM-індустрію, мають спільні риси: вони володіють набором ключових навичок, що дозволяють їм досягати успіху в науці, технологіях та інженерії. Саме цим навичкам присвячена конференція "Жінки в STEM: від мрії до дії", яка відбудеться 27 березня у Києві.
Також у листопаді минулого року уряд запустив проєкт навчання жінок умовно "чоловічих" професій за державний кошт, а вже у лютому 2025 року до нього долучились перші компанії з п'ятьох регіонів України.
У Харкові кількість постраждалих через атаку ворожих безпілотників збільшилась до 19, серед них - двоє… Читати більше
У Львові стартував проєкт перекваліфікації для ветеранів/ок та учасників/ць бойових дій: вони можуть безкоштовно спробувати… Читати більше
Гурт Ziferblat, який цьогоріч представлятиме Україну на «Євробаченні» у Швейцарії, виступить у першому півфіналі під… Читати більше
російську федерацію треба примусити до миру. Ігнорувати сотні "Шахедів" щоночі неможливо, необхідна реакція США і… Читати більше
У Гамбурзькій мистецькій галереї (Hamburger Kunsthalle), яка є популярним музеєм у Північній Німеччині, на початку… Читати більше
Ввечері, 29 березня, у Харкові пролунали декілька звуків вибухів. Ворог атакує місто "Шахедами". Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.