ЗМІ: ЄС хоче переманити американських науковців, яким президент США скорочує фінансування

Фото: CITAlliance/Depositphotos
У відповідь на скорочення американським урядом витрат на освіту та дослідження група європейських країн розробляє стратегію переманювання науковців зі Сполучених Штатів.
Про це йдеться у листі до Європейської комісії, з яким ознайомилося видання Politico, передає Рубрика.
Як йдеться у листі, 12 урядів заявили, що Європейський Союз потребує "буму привабливості" для залучення талантів із-за кордону, "які можуть постраждати від втручання в наукову діяльність та невмотивованого і жорстокого скорочення фінансування".
Лист без дати був адресований єврокомісару з інновацій Катерині Захарієвій і підписаний Францією, Чехією, Австрією, Словаччиною, Естонією, Латвією, Іспанією, Словенією, Німеччиною, Грецією, Болгарією та Румунією.
"Необхідно терміново… організувати себе, щоб прийняти талантів, які хочуть або повинні залишити Сполучені Штати", — сказав виданню міністр досліджень Франції Філіп Баптіст.
У листі назва США не згадується, але є чіткі згадки.
"Поточний міжнародний контекст нагадує нам, що свобода науки може бути поставлена під загрозу будь-де та будь-коли", — йдеться в тексті.
Видання звертає увагу, що з початку президентства Дональда Трампа науково-освітня сфера США зазнала значних скорочень, зокрема в Міністерстві освіти та університетах, таких як Джонса Гопкінса.
У листі пропонується кілька заходів для залучення дослідників, зокрема фінансування, зміни в імміграційній системі та посилення міжнародних наукових партнерств. Європейські країни хочуть, щоб ЄС організував зустріч міністрів досліджень для розробки плану.
Нещодавно європейські університети оголосили про вакансії для американських науковців, а французький Університет Екс-Марсель запустив програму підтримки науковців, які відчувають загрозу у США.
Нагадаємо, що 20 січня президент США Дональд Трамп підписав указ, який передбачає тимчасову зупинку всіх програм зовнішньої допомоги на 90 днів.
Через випадки "марнотратства та зловживань" Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа розкритикувала і призупинила також діяльність Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).