Путін зобов’язав українців, які “незаконно перебувають у росії”, покинути країну

Російський диктатор володимир путін підписав указ, згідно з яким "громадяни України, які незаконно перебувають у рф, зобов'язані виїхати до 10 вересня або легалізуватися".

Про це йдеться у документі на офіційному порталі правової інформації.

"…громадяни України, які перебувають у російській федерації й не мають законних підстав для перебування (проживання) в російській федерації, зобов'язані самостійно виїхати з російської федерації або до 10 вересня 2025 р. включно врегулювати своє правове становище у рф…".

У документі також зазначили, що від адміністративної відповідальності за порушення режиму перебування в росії звільнять українців, які пройшли реєстрацію за відбитками пальців і фотографуванням, якщо вони звернуться в поліцію для своєї легалізації.

Окрім того, в указі йдеться про те, що іноземні громадяни та особи без громадянства, які прибули до дня набрання чинності цим указом на території незаконних формувань "ДНР", "ЛНР", тимчасово окупованих росією територій Запорізької та Херсонської областей із метою, не пов'язаною зі здійсненням трудової діяльності, на термін, що перевищує 90 календарних днів, або з метою здійснення трудової діяльності та не пройшли відповідного медобстеження, зобов'язані до 10 червня 2025 року включно його пройти й подати до територіального органу МВС рф медичні документи, що підтверджують:

  • відсутність факту вживання наркотичних засобів або психотропних речовин без призначення лікаря або нових потенційно небезпечних психоактивних речовин,
  • відсутність інфекційних захворювань,
  • сертифікат про відсутність захворювання, спричиненого вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ-інфекції).

Що відомо про паспортизацію на ТОТ

Нагадаємо, в кінці літа 2023 року Центр національного спротиву повідомляв, що на тимчасово окупованих територіях Луганської області російські загарбники вимагають від колаборантів до 1 жовтня провести примусову роздачу паспорта рф серед підлітків віком 14-18 років.

У грудні 2023 року Центр нацспротиву повідомляв, що українці відмовляються отримувати російські паспорти на тимчасово окупованих територіях. Тоді ж стало відомо, що російсько-окупаційна влада вирішила до кінця року "паспортизувати" декілька сотень українців, які працюють на Запорізькій атомній електростанції.

Також на захоплених територіях України окупанти, щоб прискорити процес паспортизації, пенсіонерам пропонують гроші, а від підприємств вимагають списки.

Чи можна брати російський паспорт на тимчасово окупованих українських територіях

Як відомо, український омбудсмен Дмитро Лубінець закликав жителів тимчасово окупованих територій України отримувати російське громадянство задля збереження життя. А вже після деокупації офіційно відмовитися від російського паспорта — зараз в Україні напрацьовують відповідний закон.

Свіжі дописи

  • Новини

Одесу масовано атакували ворожі БпЛА: в місті лунали вибухи, виникли пожежі, частково зникло світло

Увечері 20 березня російські загарбники масовано атакували безпілотниками Одесу: по місту виникли пожежі, частина містян… Читати більше

Thursday March 20th, 2025
  • Новини

ЄС змінює формат допомоги Україні: ставка на боєприпаси замість великого фонду в 40 млрд євро

Європейський Союз може змінити підхід до військової допомоги Україні, зосередившись на негайних постачаннях двох мільйонів… Читати більше

Thursday March 20th, 2025
  • Новини

Всесвітній рейтинг щастя очолила країна, яка в минулому вистояла проти агресії рф: Україна – на 111 місці

Уже восьмий рік поспіль Фінляндія утримує звання найщасливішої країни світу. Скандинавська країна понад сто років… Читати більше

Thursday March 20th, 2025
  • Новини

Британська розвідка оцінила втрати рф від початку повномасштабного вторгнення

З початку повномасштабного вторгнення у 2022 році російсько-окупаційна армія втратила близько 900 тисяч військових Про… Читати більше

Thursday March 20th, 2025
  • Новини

Одночасно у Києві та Лондоні відкрилася фотовиставка про співпрацю України та Британії в Антарктиці

20 березня у Києві та паралельно у Лондоні відкрилася фотовиставка "Спільна британсько-українська антарктична історія: наукова… Читати більше

Thursday March 20th, 2025
  • Новини

У Києві попрощалися з волонтером та військовослужбовцем Олексієм Савкевичем

10 березня 2025 року загинув військовослужбовець 157-ї окремої механізованої бригади, волонтер та культурний діяч з… Читати більше

Thursday March 20th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.