Українські бійці показали Білогорівку Луганської області після трьох років важких боїв за селище

Фото: Скриншот з відео / ОСУВ "Хортиця"
Військові ОСУВ "Хортиця" після трьох років важких кровопролитних боїв за Білогорівку Луганської області опублікували відео, як виглядає селище на цей час.
Про це пише Рубрика, посилаючись на ОСУВ "Хортиця" у Тelegram.
У дописі повідомили, що опубліковане відео належить 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади ЗСУ.
"Білогорівка – символ незламності та могутності воїнів-десантників! Колись тихе селище Луганщини, із 2022 року стало плацдармом важких та кровопролитних боїв.
2022 рік – коли ворог ступив на нашу землю, воїни-десантники стали щитом, щоб зупинити навалу.
2023-й, 2024-й, 2025-й. Білогорівка тримається – ми обороняємо нашу землю!
Те, що залишилося від населеного пункту зараз – не лише глибокі рани війни, але й символ стійкості та сміливості кожного українського воїна", наголосили воїни.
Нагадаємо, наприкінці лютого повідомляли, що селище Білогорівка Луганської області, яке нещодавно українські аналітики DeepState позначили на своїй мапі як суцільну "сіру зону", перебуває під контролем Сил оборони.
"З 14 грудня 2024-го року почалися сильні штурмові дії з боку росіян, вони заскочили нам у тил через позиції 54 бригади (з півдня – УП). А поки ми відбивали ті штурми, вони пішли на нас по всій лінії (зі сходу – УП). Тому тепер ми вибиваємо дурачків, які десь поховалися. Ми залишаємося в селі. Тяжко, але тримаємося", розповідав співрозмовник УП у 81 бригаді.
За даними УП, росіяни спочатку прорвалися в напрямку Білогорівки з півдня, а саме з-за терикона крейдового кар'єру, розташованого за межами самого селища. Звідти вони зайшли в тил підрозділам Сил оборони, які обороняли Білогорівку.
Зауважимо, що 24 лютого DeepState повідомив, що росіяни просунулися в Білогорівці. З 15 лютого на карті DeepState вона повністю перебуває в "сірій зоні".
Також "Рубрика" писала, що Серебрянський ліс у Луганській області майже повністю знищений через бойові дії. Проте він є лише невеликою частиною від знищеного бойовими діями Кремінського лісу, що входить у Смарагдову мережу — території особливого природоохоронного інтересу.