fbpx
Сьогодні
13:22 16 Бер 2025

Російська федерація повинна припинити атаки та нарешті зробити мир можливим, – Шольц

English version here

Фото: Reuters / Ints Kalnins Purchase Licensing Rights

Російська федерація має припинити атаки по Україні та зробити кроки назустріч миру.

Про це заявив німецький канцлер Олаф Шольц у соцмережі X за підсумками віртуальної зустрічі світових лідерів щодо подальшої підтримки України.

Очільник німецького уряду заявив, що Україна потребує справедливого і тривалого миру.

"Росія має припинити атаки і нарешті зробити мир можливим", наголосив він.

Канцлер зазначив, що разом з європейськими та міжнародними партнерами продовжить надавати підтримку.

Нагадаємо, що прем'єр Британії Кір Стармер після віртуальної зустрічі 15 березня оголосив, що зусилля "коаліції охочих" входять в оперативну фазу і в четвер у Британії зберуться військові посадовці для планування, яким чином можна підсилити майбутню мирну угоду.

"Ми погодилися, що будемо збільшувати тиск на росію, підтримуватимемо потік військової допомоги в Україну і будемо посилювати обмеження проти російської економіки, щоб послабити військову машину путіна і притягти його до столу переговорів", – заявив він.

Він також заявив, що є дві точки тиску для того, щоб змусити росію сісти за стіл переговорів:

  • перша – це збільшення військового потенціалу України;
  • друга – це набір санкцій проти росії.

Своєю чергою президент Франції Емманюель Макрон закликав Москву "чітко відповісти" щодо можливості припинення вогню в Україні, заявивши, що "росія не справляє враження країни, що щиро бажає миру".

Варто додати, що 13 березня очільник Кремля владімір путін обережно відреагував на пропозицію США про припинення вогню. Російський диктатор володимир путін, зокрема, побоюється, що українські воїни можуть вийти з Курської області, де вони нібито "оточені".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: