Маск зупинив фінансування команди, яка рятує викрадених росією українських дітей

На тлі масштабних скорочень Ілона Маска у фінансуванні уряду Сполучених Штатів призупинили роботу команди Єльського університету, яка допомогла врятувати сотні українських дітей, викрадених російською федерацією.

Про це пише Mirror.

Як відомо, бізнесмен, а нині ще й радник президента США з 2025 року, скоротив мільярди з бюджетів уряду Сполучених Штатів та іноземної допомоги після того, як Дональд Трамп призначив його керівником DOGE (Департамент ефективності урядування) у січні, що змусило життєво важливі проєкти по всьому світу закритися через брак фінансування.

Це включає основні ініціативи по боротьбі з малярією та СНІДом в Африці, а також ініціативи, що забезпечують доступ до води в країнах, що розвиваються.

Тепер заходи зі скорочення витрат у США були спрямовані проти групи експертів, які допомогли повернути додому сотні українських дітей, примусово депортованих до росії.

До цього часу уряд США фінансував групу дослідників із Гуманітарної дослідницької лабораторії Єльського університету, які використовували технології з відкритим кодом для відстеження зниклих дітей і передавали свої висновки владі України, щоб допомогти повернути їх додому.

Завдяки їхнім зусиллям сотні дітей повернулися додому — але тепер ця робота припиниться через чергові нещодавні скорочення федерального фінансування Ілоном Маском.

Нагадаємо, за даними Національного інформаційного бюро, Україна наразі підтвердила депортацію або примусове переміщення 19 546 українських дітей. Щоб повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини, заповніть онлайн-форму на сайті "Діти війни".

Також Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що станом на грудень 2024 року від початку повномасштабного вторгнення Україна повернула з окупованих територій та російської федерації 1032 дитини. Повернення дітей стало можливим завдяки ініціативі Президента Володимира Зеленського Bring Kids Back UA та роботі благодійної організації Save Ukraine.

Варто додати, що напрацювання Міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA відіграють важливу роль у визначенні пріоритетів і напрямів діяльності Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, утвореної на початку грудня 2023 року, установча зустріч якої відбулася в Києві.

Як писала "Рубрика", перше, що робить російська окупаційна влада, приходячи на території України — знищує та викорінює їхню ідентичність: спалює українські підручники, міняє вивіски на російські та забороняє будь-які згадки про українську мову. Школярі, які залишаються на окупованих територіях мусять відвідувати місцеві школи, де все навчання — суцільна російська пропаганда.

Але, щоб не втрачати звʼязок з Україною та можливість отримати якісну українську освіту, вони, часто потайки, продовжують навчання в українських школах онлайн. "Рубрика" поспілкувалася з громадською організацією, яка, попри небезпеку такого рішення, допомагає учням на окупованих територіях надолужити втрачені знання. Як вони це роблять і чи працює це рішення — читайте у нашому матеріалі: "Дітей з окупованих територій об'єднує бажання відчувати себе частиною України": як вчителі-волонтери навчають дітей на окупованих та прифронтових територіях".

Свіжі дописи

  • Новини

Австралія готова долучитися до миротворчої місії в Україні, – прем’єр-міністр Албанізі

Австралія відкрита до розгляду будь-яких запитів щодо участі у миротворчій місії в Україні. Зокрема для… Читати більше

Saturday March 15th, 2025
  • Новини

В Україні запускають програму, яка розширює можливості реабілітації для людей із порушенням зору

На базі Державної реабілітаційної установи «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю», що на… Читати більше

Saturday March 15th, 2025
  • Новини

З квітня польські F-16 патрулюватимуть небо над країнами Балтії

Польща з 1 квітня розпочне охорону повітряного простору країн Балтії в межах місії НАТО Baltic… Читати більше

Saturday March 15th, 2025
  • Новини

Ворог активізувався на півдні та не полишає спроб повернутися на правий берег Дніпра, – ЗСУ

Ситуація на південному напрямку в Україні загострюється. Ворожих штурмів більшає. Про це повідомляє Рубрика, посилаючись… Читати більше

Saturday March 15th, 2025
  • Новини

На Курщині десантники взяли у полон вісьмох російських окупантів

Бійці Десантно-штурмових військ Збройних сил України взяли в полон вісьмох російських військових у Курській області.… Читати більше

Saturday March 15th, 2025
  • Новини

Потрібен сильний тиск на рф, щоб зробити навіть перші кроки до припинення війни, – Зеленський виступив на зустрічі лідерів країн

Президент Володимир Зеленський взяв участь в онлайн-зустрічі лідерів країн щодо підтримки України. Були присутні керівники… Читати більше

Saturday March 15th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.