fbpx
Сьогодні
19:58 14 Бер 2025

Зеленський заявив, що ключовими засобами моніторингу припинення вогню стануть дрони, супутники та спільна розвідка

Фото: Рубрика / Микола Тимченко Photo: Rubryka / Mykola Tymchenko

Глава держави Володимир Зеленський заявив, що ключовими засобами моніторингу припинення вогню стануть супутники та спільна розвідка, у тому числі безпілотники.

Як пише Укрінформ, про це Президент повідомив під час зустрічі з журналістами, передає Рубрика.

"Відслідковувати порушення, можливо, на мій погляд, наступними кроками: перший крок – супутник, другий крок – це intelligence, спільна розвідка Америки з Україною", – розповів Зеленський.

За його словами, для моніторингу можна буде використовувати і дрони-розвідники.

"Якщо Америка буде отримувати (увесь) обсяг такої інформації від української сторони і від руської, я думаю, що можна все це на сьогодні контролювати", – зауважив Президент.

На його переконання, ризику повторного вторгнення може запобігти контингент, "як додаткова сила, яка має бути розташована у відповідних точках України: на воді, в небі тощо".

"Захист ППО, зрозуміло, має бути (забезпечений під час перемир'я – ред.) на 100%", – підкреслив Зеленський.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що Україна не визнає захоплені території російськими, водночас він підтвердив, що під час переговорів у Джидді питання окупованих територій піднімалося.

"Партнери знають наші червоні лінії, що ми не визнаємо окуповані території територіями РФ… Це моя політична воля як Президента. І це політична воля нашого народу.

Це (визнання окупованих територій російськими – ред.) порушення міжнародного права і Конституції України", – наголосив Зеленський.

Що відомо про тимчасове перемир'я України з росією

Нагадаємо, 11 березня у Саудівській Аравії відбулась зустріч делегацій України та Сполучених Штатів Америки (США). Під час перемовин сторони досягли низки домовленостей. Також обговорювалась пропозиція Вашингтона щодо 30-денного режиму припинення вогню на лінії фронту. Київ, своєю чергою, заявив про готовність до відповідного кроку.

12 березня, голова Білого дому Дональд Трамп підтвердив, що американська делегація їде до росії, де порушуватиметься питання тимчасового перемир'я.

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський за підсумками переговорів між українською та американською делегаціями в Саудівській Аравії 11 березня заявив, що Україна погоджується на припинення вогню, надалі рішення за росією.

Водночас, як повідомляє Reuters із посиланням на обізнані джерела, росія представила США свій список вимог для укладення угоди про припинення війни проти України і перезавантаження відносин з Вашингтоном. Наразі невідомо, що саме Москва внесла до списку і чи готова вона вести мирні переговори з Києвом до того, як вимоги будуть прийняті.

Окрім того, 13 березня помічник російського диктатора володимира путіна Юрій Ушаков заявив, що росія не зацікавлена в тимчасових перемир'ях з Україною, оскільки це стане нібито "перепочинком для українських військових".

Також  путін заявив, що "згоден" із пропозицією США припинити бойові дії, але це має "привести до довгострокового миру". Однак, з його слів, є "нюанси". Зокрема, йдеться про Курську область рф.

Українська сторона відразу після зустрічі у Саудівській Аравії розпочала роботу над алгоритмами дій для належного контролю за дотриманням можливого перемир'я, а також модальностями майбутніх мирних домовленостей.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: