ЗМІ: Британія та Франція обговорюють створення для України "коаліції охочих" із 37 країнами

Президент Франції Еммануель Макрон і британський прем'єр Кір Стармер. Фото: EPA/UPG
Президент Франції Еммануель Макрон та Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер ведуть переговори із 37 країнами про створення "коаліції охочих" в Україні, якщо буде досягнуто мирного врегулювання.
Про це повідомляє Bloomberg, передає Рубрика.
У матеріалі йдеться, що Британія та Франція намагаються зміцнити позицію України на переговорах, тоді як президент США Дональд Трамп прагне досягти врегулювання у російсько-українській війні. Дві ядерні держави Європи намагаються скласти план, щоб допомогти гарантувати безпеку Києву.
До "коаліції охочих" можуть доєднатися країни:
- Європи,
- Співдружності націй,
- Азії.
Це країни, які нададуть фінансування, війська, літаки чи військово-морські судна, щоб допомогти захистити Україну від подальшої російської агресії, пише Bloomberg.
На окремій зустрічі у Парижі у вівторок країни, що не входять до НАТО, у тому числі Австралія, Японія та Нова Зеландія, приєдналися до переговорів із військовими начальниками із десятків європейських країн, а також Канади, розповіли неназвані джерела Bloomberg.
Кожну країну запитали, що вони готові надати коаліції. Ті країни, які виключили відправку військ в Україну, запитали, чи згодні вони на розміщення сухопутних військ у сусідніх європейських країнах, а також який інший внесок вони могли б зробити, включно із відправкою мінних тральщиків, кораблів, літаків, танків і наданням розвідданих.
За словами співрозмовників Bloomberg, найближчими днями військові начальники представлять Стармеру і Макрону більш детальні варіанти миротворчих сил в Україні. Ці варіанти обговорюватимуться з лідерами інших країн під час віртуальної телефонної розмови цими вихідними.
Потім плани представлять Трампу, якого очікується переконати надати гарантії безпеки США у вигляді військово-повітряних сил, розвідки та спостереження за кордонами без необхідності надавати американські війська для миротворчих сил.
У матеріалі йдеться, що Британія і Франція також не хочуть, щоб США поступилися вимогам російського диктатора володимира путіна щодо демілітаризації України і змусили президента України Володимира Зеленського провести вибори до узгодження постійної мирної угоди. У середу Стармер заявив, що викрадення Росією українських дітей також має розглядатися у рамках врегулювання.
Що відомо про саміт щодо України
Нагадаємо, в столиці Британії Лондоні 2 березня проходила зустріч міжнародних лідерів. У ньому взяли участь лідери понад 10 держав, а також керівництво ЄС і НАТО.
Головні теми саміту:
- зміцнення позицій України зараз – включно з постійною військовою підтримкою та посиленням економічного тиску на росію;
- необхідність міцної тривалої угоди, яка забезпечить постійний мир в Україні та гарантує, що Україна зможе стримувати й захищатися від майбутніх нападів з боку росії;
- наступні кроки щодо планування надійних гарантій безпеки.
Після завершення саміту прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер анонсував, що Україна отримає 1,6 мільярда фунтів стерлінгів (близько 2 мільярди доларів США) на придбання понад 5 тисяч ракет протиповітряної оборони.
Також Стармер заявив, що Британія приймає важливі кроки в допомозі України. Серед них є й відправка військового контингенту до України та створення "коаліції охочих" для забезпечення будь-якої мирної угоди в Україні. Сполучене Королівство гратиме в ній провідну роль.
Щобільше, премʼєр-міністр Великої Британії перед самітом заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть з Україною над мирним планом, а потім його представлять на розгляд Вашингтону.
Однак згодом стало відомо, що Франції та Великій Британії не вдалося погодити мирний план врегулювання російсько-українською війни, що передбачав перемир'я протягом місяця.