Максимальна точність: Федоров показав, як працює носій для FPV-дронів

Фото: Скриншот / Телеграм / FEDOROV
Українські інженери, що працюють у кластері Brave1, створили унікальний дрон-носій, здатний транспортувати до шести FPV-дронів для ураження ворога на відстанях, недосяжних для звичайних FPV.
Як працюють такі дрони-носії показав віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Відповідне відео він опублікував у своєму Telegram-каналі, пише Рубрика.
Новітній безпілотник не просто перевозить ударні FPV-дрони, а й виконує роль ретранслятора, забезпечуючи стабільний зв'язок між оператором і "камікадзе".

Фото: Скриншот / Телеграм / FEDOROV
Це дає змогу точніше вражати:
- ворожі РЕБ (радіоелектронна боротьба),
- ППО,
- штаби та скупчення особового складу.
При цьому оператори залишаються в максимальній безпеці.
Як зазначив Федоров, дрон-носій вже застосовується на передовій і отримує схвальні відгуки від військових.
"Носії переносять на собі до шести FPV-дронів та працюють як ретранслятори для зв'язку між оператором і FPV. Після скиду з носія, FPV вражають ворожі РЕБ, ППО, штаби та живу силу на відстані, до якої б не долетіли самостійно", – прокоментував відео міністр.
За словами очільника відомства, подібні розробки від учасників Brave1 не лише підсилюють фронт, а й головне – рятують життя українських військових, дозволяючи їм залишатися поза межами прямої небезпеки.
"Технології від учасників Brave1 посилюють фронт та зберігають найцінніше – життя бійців", – наголосив Михайло Федоров.
Нещодавно головнокомандувач ЗСУ зазначив, що протягом лютого Сили оборони знищили цілей противника на 22% більше, ніж у січні.
"Безпілотні системи стали одним із найважливіших елементів сучасної війни – вони постійно розвиваються, тримають фронт або й рухають його вперед, допомагають зберегти життя наших воїнів, нищать особовий склад і техніку російського агресора", написав він.
За словами Сирського, найбільш ефективно завдають уражень по ворогу FPV-дрони та бомбери мультироторного типу.
FPV-дрони для ЗСУ
У Збройних силах України розпочався масштабний проєкт "Лінія дронів", ініційований Президентом України. Його мета – розвиток найкращих підрозділів безпілотних систем та масштабування їхнього бойового досвіду у Силах оборони.
Нагадаємо, що навчально-дослідницька та виробнича платформа "ДРОНАРІУМ" разом із ЗСУ запускає курс "ОПТОВОЛОКНО ДЛЯ FPV", який допоможе військовим безкоштовно опанувати волоконно-оптичне керування FPV-дронами.
Також в Україні успішно завершили етап випробувань лінійки дронів з оптоволоконним зв'язком, процес отримання коду НАТО наближався до завершення.
Окрім того, на початку січня Головне управління оборонних інновацій Міністерства оборони України провело тестування FPV-дронів, керованих через волоконно-оптичний кабель, для представників Збройних сил України.
Раніше повідомлялось, що німецька компанія HIGHCAT випробує на території України безпілотники, керування якими відбувається за допомогою котушок з оптоволокном, що дозволяє дрону ефективно працювати в умовах інтенсивного радіоелектронного впливу.

Український виробник бойових БпЛА створив найшвидший FPV-дрон в Україні

Швидкі та маневрові: Сили оборони отримають нові дрони-камікадзе українського виробництва

В Україні для військових запустили програму підготовки операторів оптоволоконного керування FPV-дронів
