фото Романа Балука для Львівської міської ради
Про це пише Рубрика, посилаючись на Львівську міську раду.
Спершу перед міською радою розгорнули великий Прапор України, розміром 12м х 17м. Відтак, хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх полеглих захисників і захисниць України. Опісля усі разом урочисто заспівали «Ще не вмерла України…».
«Сьогодні цей особливий день, коли уже 160-та річниця від дня першого публічного виконання Державного Гімну України. З кожним днем ми все більше бачимо і переконуємося, що ця війна, яку проти нас розпочав ворог, це війна за ідентичність і за наші цінності.
фото Романа Балука для Львівської міської ради
Дякуємо кожному захиснику і захисниці, які боронили, боронять і будуть боронити нашу державу. Коли ми разом, так як сьогодні в цю хвилину на площі, ми точно переможемо!», – сказав перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
У події взяли участь військовослужбовці, військовий оркестр та курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, ліцеїсти ліцею імені Героїв Крут, студенти, депутати і працівники міської ради та всі охочі містяни й гості Львова.
Державний Гімн України: слова – Павло Чубинський (1862), музика – Михайло Вербицький (1863).
Вперше вірш Павла Чубинського був опублікований у 1863 році у львівському журналі «Мета».
Перше публічне виконання відбулось 10 березня 1865 у Перемишлі з нагоди урочистостей до річниці смерті Тараса Шевченка. У 1917-1920 роках «Ще не вмерла Україна» став одним з державних гімнів УНР та ЗУНР.
Визначною подією стало також виконання гімну «Ще не вмерла Україна» 9 квітня 1990 року у Львівській опері перед початком сесії Львівської обласної ради народних депутатів ХХІ («першого демократичного») скликання.
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що американська сторона не буде надавати військову допомогу росії,… Читати більше
Міністерство оборони України продовжує вдосконалювати систему постачання для Збройних сил України та впроваджує новий механізм… Читати більше
У Будапешті на базі першої державної українсько-угорської школи відкрилася бібліотека для дітей. Тут всі охочі… Читати більше
Спецпосланник президента США Стів Віткофф стверджує, що після напруженої розмови в Білому домі президент України… Читати більше
У застосунку "Дія" за перші 8 годин роботи нової функції українці згенерували понад 90 тисяч… Читати більше
Активісти створили платформу, яка об’єднує громадські ініціативи та окремих активних людей – Сѝлянка. Тут можна… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.