В Україні популярність 8 березня впала удвічі, – результати опитування

Фото: serezniy/Depositphotos
У 2025 році в Україні позитивне ставлення до Міжнародного жіночого дня 8 березня змінилося в рамках похибки вибірки – до 23%. Загалом останніми роками популярність свята знижувалася – з 49% у 2017 році до 21% у 2024 році.
Про це пише Рубрика, посилаючись на дані опитування КМІС.
Як зазначають соціологи, попри загальне зниження, 8 березня залишається важливим для частини суспільства. Оскільки 23% респондентів позитивно ставляться до цього свята.
"Це може свідчити про певне стабілізування ставлення до свята після періоду різкого падіння", – йдеться в повідомленні.
Є також певна регіональна диференціація за регіоном, в якому респондент проживав до початку повномасштабної війни:
- на Заході свято популярне серед 6% населення,
- в Центрі серед 24%,
- на Півдні – 32%,
- на Сході – 40%.
Стать і вік не впливають на популярність цього свята.

Фото: КМІС
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування серед 1000 респондентів 4-9 лютого 2025 року. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій). Також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Як писала "Рубрика", 8 березня – особливий день у календарі багатьох країн світу. Це не просто свято весни, ніжності та краси, а дата з глибокою історичною основою. Сьогодні цей день асоціюється з приємними привітаннями, подарунками та, звичайно ж, квіти на 8 березня стали традиційним символом свята. Але мало хто замислюється над тим, що насправді стоїть за цією традицією. Як з протестів і боротьби за права жінок це свято перетворилося на день привітань і теплих слів? Читайте про це докладніше у нашому матеріалі: "Від протестів до квітів: як змінилося значення 8 березня".
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, у 2024 році в Україні залишається державним святом Міжнародний жіночий день, який відзначають 8 березня.. Водночас додаткового вихідного не буде через воєнний стан в країні.
Ще у лютому 2023 року до Верховної Ради подали законопроєкт, який пропонує скасувати 8 березня, 1 травня та 9 травня, а замість них започаткувати три нові свята. Він минулого року спричинив дискусію, у результаті Верховна Рада його ще не розглянула.
До війни, у 2017 році, 8 березня було одним з найбільш улюблених, його відзначали приблизно половина українців (49%).