Орбан оголосив про розширення економічної співпраці між Угорщиною та США

Фото: REUTERS / Bernadett Szabo
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що домовився зі США про новий пакет економічної співпраці, що може допомогти Будапешту компенсувати шкоду від можливих американських тарифів.
Про це пише Reuters, цитує Рубрика.
Виступаючи на щорічній конференції Угорської торгово-промислової палати, Орбан наголосив, що економічний пакет розширить уже чинне політичне партнерство між Будапештом і Вашингтоном.
Він також зазначив, що угода зможе мінімізувати збитки для Угорщини в разі торгівельної війни між США та Європейським Союзом.
«Угорщина зазнає втрат [у торгівельній війні], як і всі країни-члени Європейського Союзу. Ми поки що не знаємо їхніх масштабів, але можемо бути впевнені, що це станеться», — заявив Орбан.
Інші елементи угоди допоможуть Угорщині «компенсувати на національному економічному рівні втрати, спричинені американськими тарифами, накладеними на Європу».
За його словами, угорські посадовці вже ведуть переговори щодо відновлення податкового договору між двома країнами, який був розірваний попередньою адміністрацією США.
Раніше Трамп заявляв, що не виключає запровадження мит проти ЄС, оскільки, за його словами, Брюссель «жахливо поводиться» з Вашингтоном.
Торгівельна війна Трампа
1 лютого президент США Дональд Трамп увів 25% мита на імпорт із Канади та Мексики, а також 10% — на імпорт із Китаю. Трамп пояснив, що запровадив мита, щоб захистити американців. За його словами, такі дії викликані «великою загрозою нелегальних іноземців і смертельних наркотиків, які вбивають наших громадян».
Згодом США погодилися призупинити дію мит на один місяць. Та після цього Трамп заявив, що із 4 березня таки запрацюють 25-відсоткові тарифи на товари з Канади та Мексики, а також будуть уведені додаткові 10-відсоткові тарифи на імпорт із Китаю.
У відповідь на це Мексика, Китай та Канада запровадили власні тарифи на американський імпорт.